Náramky pro pijany hlídají hladinu alkoholu: Dají vědět, když pijete přes míru

24.05.2016 - Stanislav Mihulka

Zařízení BACtrackt Skyn rozezná množství vypitého alkoholu a prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu navrhne další postup


Reklama

Americká zdravotní agentura National Health Institute před časem vyhlásila soutěž Wearable Alcohol Biosensor Challenge, o vývoj nejlepšího nositelného biosenzoru alkoholu.

Vítězem se stala společnost BACtrack se svým alkoholovým senzorem Skyn. Náramek Skyn se nosí na zápěstí a komunikuje s aplikací mobilního telefonu majitele. To mu umožňuje monitorovat hladinu alkoholu v reálném čase a v případě potřeby zakročit. Když to majitel náramku s alkoholem přežene, aplikace mu pošle varovný signál na jeho telefon.

TIP: Řekne někdy chytrý telefon své majitelce, že je těhotná?

Společnost BACtrack není v tomto oboru žádný nováčkem. Už má na svém kontě měřiče obsahu alkoholu v dechu, které existují jako rozšíření na chytrý telefon, a další podobné výrobky.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, BACtrack

  • Zdroj fotografií: BACTrack

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907