Náramky pro pijany hlídají hladinu alkoholu: Dají vědět, když pijete přes míru

24.05.2016 - Stanislav Mihulka

Zařízení BACtrackt Skyn rozezná množství vypitého alkoholu a prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu navrhne další postup


Reklama

Americká zdravotní agentura National Health Institute před časem vyhlásila soutěž Wearable Alcohol Biosensor Challenge, o vývoj nejlepšího nositelného biosenzoru alkoholu.

Vítězem se stala společnost BACtrack se svým alkoholovým senzorem Skyn. Náramek Skyn se nosí na zápěstí a komunikuje s aplikací mobilního telefonu majitele. To mu umožňuje monitorovat hladinu alkoholu v reálném čase a v případě potřeby zakročit. Když to majitel náramku s alkoholem přežene, aplikace mu pošle varovný signál na jeho telefon.

TIP: Řekne někdy chytrý telefon své majitelce, že je těhotná?

Společnost BACtrack není v tomto oboru žádný nováčkem. Už má na svém kontě měřiče obsahu alkoholu v dechu, které existují jako rozšíření na chytrý telefon, a další podobné výrobky.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, BACtrack

  • Zdroj fotografií: BACTrack

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Největší stavební boom přišel v 15. a 16. století, takže má většina oxfordských budov pozdně renesanční či barokní ráz. Zdejší baroko je však mnohem uměřenější než ve střední Evropě. (foto: Alamy)

Zajímavosti

Jaroslav Hašek v uniformě Rudé armády (1920). (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Historie
Věda
Vesmír

Modernizovaný stroj T-55 srbské armády. (foto: Wikimedia Commons, Srđan PopovićCC BY-SA 3.0)

Válka

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907