Náramky pro pijany hlídají hladinu alkoholu: Dají vědět, když pijete přes míru

24.05.2016 - Stanislav Mihulka

Zařízení BACtrackt Skyn rozezná množství vypitého alkoholu a prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu navrhne další postup


Reklama

Americká zdravotní agentura National Health Institute před časem vyhlásila soutěž Wearable Alcohol Biosensor Challenge, o vývoj nejlepšího nositelného biosenzoru alkoholu.

Vítězem se stala společnost BACtrack se svým alkoholovým senzorem Skyn. Náramek Skyn se nosí na zápěstí a komunikuje s aplikací mobilního telefonu majitele. To mu umožňuje monitorovat hladinu alkoholu v reálném čase a v případě potřeby zakročit. Když to majitel náramku s alkoholem přežene, aplikace mu pošle varovný signál na jeho telefon.

TIP: Řekne někdy chytrý telefon své majitelce, že je těhotná?

Společnost BACtrack není v tomto oboru žádný nováčkem. Už má na svém kontě měřiče obsahu alkoholu v dechu, které existují jako rozšíření na chytrý telefon, a další podobné výrobky.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, BACtrack

  • Zdroj fotografií: BACTrackDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907