Nebezpečné selfie: Návštěvníka zábavního parku zranil krokodýl

29.11.2021 - Martin Reichman

Trvalou připomínku oslavy svých narozenin si z filipínského zábavního parku Amaya View odnesl 68letý muž. Při pokusu pořídit si atraktivní selfie, ho pokousal 3,5 metru velký krokodýl


Reklama

Vlézt si do bazénu k téměř čtyřmetrovému krokodýlovi rozhodně není dobrý nápad. Své o tom ví muž, kterého v zábavním parku ve filipínském městě Cagayan de Oro nebezpečný plaz vážně zranil. Nešťastný Filipínec měl živého krokodýla za realisticky vyhlížející model.

Nehemias Chipada navštívil zábavní park Amaya View v rámci oslavy svých 68. narozenin. U jedné z atrakcí se rozhodl pořídit si atraktivní selfie. Sestoupil do veřejnosti nepřístupné části a v bazénu se pokusil pořídit si selfie s krokodýlem. Krokodýl ovšem neměl pro podobné hrátky pochopení. Poté, co muž poplácal krokodýla po hlavě, se na něj vrhl a zakousl se mu do levé paže. Napadenému muži se jen s velkým štěstím podařilo ze smrtícího sevření vyprostit a z bazénu uprchnout.

Zraněný Chipada následně skončil v péči lékařů, kteří mu ošetřili několik zlomenin a zašili osm hlubokých tržných ran na paži a na stehně. O intenzitě útoku svědčí i fakt, že lékaři v jedné ráně objevili vylomený krokodýlí zub.

TIP: Turista chtěl v polských Tatrách selfie s medvědem, šelma ho zranila

Vedení zábavního parku muži uhradilo léčebné výlohy, nicméně jakoukoli další odpovědnost rázně odmítá. Podle mluvčího parku se muž pohyboval v části, která není veřejnosti přístupná. Odmítl také tvrzení dcery zraněného muže, že by místo nebylo dostatečně označené. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pro zdravý rozvoj dětí je klíčová pestrá a vyvážená strava; zvládnout jim dodat vše potřebné při zachování veganských principů je velice náročné a bez spolupráce s odborníky může jít o hazard s jejich zdravím.

Zajímavosti
Historie

<h3>Americký symbol</h3><p>Pistole <strong>Colt 1911 v ráži .45 ACP</strong> je symbolem sama o sobě již po celé století. Speciální designový model opatřený vrstvou čtyřiadvacetikarátového zlata vznikl jako odkaz na 2. dodatek ústavy Spojených států, zaručující občanům právo držet a nosit zbraně i vytvářet milice. Její tvůrci omezili počet coltů na sto kusů pro každý stát USA a část zisku z jejich prodeje putuje na účet občanského sdružení, hájícího zájmy střelecké veřejnosti. Tento skvostný model je ovšem v současnosti beznadějně vyprodaný.</p>

Revue

Francis Arthur Rycroft se vyznamenal během první bitvy u El Alameinu, když se výrazně podílel na zničení silné nepřátelské pozice.

Válka

Vesmírný dalekohled Jamese Webba bude přibližně 7× citlivější než Hubbleův  kosmický teleskop (HST). (foto: NASA GSFC/CIL, Adriana Manrique GutierrezCC BY 2.0)

Vesmír

Odlomená kra A68A, obklopená menšími úlomky, 21. listopadu 2020.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907