Nebezpečné selfie: Návštěvníka zábavního parku zranil krokodýl

29.11.2021 - Martin Reichman

Trvalou připomínku oslavy svých narozenin si z filipínského zábavního parku Amaya View odnesl 68letý muž. Při pokusu pořídit si atraktivní selfie, ho pokousal 3,5 metru velký krokodýl


Reklama

Vlézt si do bazénu k téměř čtyřmetrovému krokodýlovi rozhodně není dobrý nápad. Své o tom ví muž, kterého v zábavním parku ve filipínském městě Cagayan de Oro nebezpečný plaz vážně zranil. Nešťastný Filipínec měl živého krokodýla za realisticky vyhlížející model.

Nehemias Chipada navštívil zábavní park Amaya View v rámci oslavy svých 68. narozenin. U jedné z atrakcí se rozhodl pořídit si atraktivní selfie. Sestoupil do veřejnosti nepřístupné části a v bazénu se pokusil pořídit si selfie s krokodýlem. Krokodýl ovšem neměl pro podobné hrátky pochopení. Poté, co muž poplácal krokodýla po hlavě, se na něj vrhl a zakousl se mu do levé paže. Napadenému muži se jen s velkým štěstím podařilo ze smrtícího sevření vyprostit a z bazénu uprchnout.

Zraněný Chipada následně skončil v péči lékařů, kteří mu ošetřili několik zlomenin a zašili osm hlubokých tržných ran na paži a na stehně. O intenzitě útoku svědčí i fakt, že lékaři v jedné ráně objevili vylomený krokodýlí zub.

TIP: Turista chtěl v polských Tatrách selfie s medvědem, šelma ho zranila

Vedení zábavního parku muži uhradilo léčebné výlohy, nicméně jakoukoli další odpovědnost rázně odmítá. Podle mluvčího parku se muž pohyboval v části, která není veřejnosti přístupná. Odmítl také tvrzení dcery zraněného muže, že by místo nebylo dostatečně označené. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Na každou nově přivezenou várku odpadu se okamžitě vrhají sběrači, kteří doufají, že budou mít ten den štěstí a najdou něco zajímavého. (foto: David Těšínský ©)

Zajímavosti
Historie

Eskortní torpédoborec USS Samuel B. Roberts (DE-413). (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Věda

Exploze hvězdy v souhvězdí Býka, zachycená čínskými hvězdáři v roce 1054, je zřejmě nejznámější pozorovanou supernovou. V době výbuchu byla šestkrát jasnější než Venuše a na denní obloze zářila třiadvaceti dní. (foto: NASA, ESA, Hubble, J. Hester, A. Loll (ASU)CC BY 4.0)

Vesmír

Křik Ashley Peldonové zazní například ve filmech Paranormal Activity, Free Guy nebo třeba Vřískot. (ilustrační foto: Unsplash, Hannah PopowskiCC0)

Revue

Meandry řeky Uvac připomínají bludiště a v některých místech se zatáčejí až o 270 stupňů.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907