Nejšpinavější muž světa se 68 let nemyl: Podle lékařů je ale zdravý jako řípa

27.01.2022 - Martin Reichman

Lékaři provedli sérii testů zřejmě nejšpinavějšímu muži na světě. 94letý Íránec Amou Hajim, který se údajně vodě vyhýbá již 68 let, se podle zdravotníků těší překvapivě dobrému zdraví.


Reklama

Amou Hajim již léta přežívá na skládce v íránské provincii Fárs. 94letý podivín je svého druhu místní celebritou – jeho příběh obletěl svět již v roce 2014 a od té doby na svém životním stylu nezměnil vůbec nic. Živí se tím, co najde mezi odpadky a nepohrdne ani mršinami, které sesbírá u silnice. Žízeň hasí výhradně dešťovou vodou z louží, jinak se ale vodě vyhýbá jako čert kříži – podle svých slov se nemyl již 68 let.

Hajima nedávno navštívil tým lékařů z teheránské nemocnice, které zajímal jeho zdravotní stav. Muž absolvoval sérii testů, které zahrnovaly vyšetření na hepatitidu, AIDS a zjištění přítomnosti nejrůznějších bakterií a parazitů. Ukázalo se, že kromě trichinelózy (parazitického onemocnění způsobeného hlísticemi) se těší překvapivě dobrému zdraví. I toto zjištěné onemocnění u něj podle lékařů ale probíhá bezpříznakově. 

TIP: Dvanáct let se nesprchuje: Před zápachem ho chrání hodné bakterie

V čem tkví kouzlo zdravotní odolnosti podivínského Íránce lékaři netuší. Podle doktora Gholamrezy Molaviho, který Hajima vyšetřoval, se jako nejlogičtější vysvětlení jeví, že si během dlouhých let strávených v extrémních podmínkách vyvinul enormně silný imunitní systém.

Aktualizováno:  Íránec Amou Hadži zemřel letos v říjnu ve svých 94 letech. Paradoxně se tak stalo poté, co ho místní donutili k návštěvě lázní.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Luňák červený (Milvus milvus) je nápadný svým hluboce vykrojeným ocasem. Většina těla je zbarvena rezavě hnědě, místy s nádechem do červena. Oči dospělých ptáků mají světlou, téměř bílou barvu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ludwig Van Beethoven na obraze Josepha Karla Stielera z roku 1820. (foto: Wikimedia Commons, JK StielerCC0)

Věda

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Pavoučí samečci udělají takřka cokoliv, aby neskončili na pomyslném oltáři lásky. Ne vždy se jim to ale podaří. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ostrov Trindade v jižním Atlantiku. (foto: Wikimedia Commons, Simone MarinhoCC BY-SA 3.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907