Niagarské vodopády rozzářilo 12 tisíc barevných LED světel

12.12.2016 - Martin Reichman

Trojice majestátních Niagarských vodopádů nabízí nově ještě zajímavější podívanou. Padající proudy vody rozzářilo 12 300 barevných LED diod


Reklama

Niagarské vodopády jsou oblíbenou turistickou atrakcí, která každoročně přiláká statisíce návštěvníků. Zvláštní atmosféru nabízí vodopády zejména v noci. Poprvé se valící se proudy vody rozzářili již v roce 1860 u příležitosti návštěvy britského panovníka Eduard VII. Trvalého osvětlení se ale dočkaly až o 65 let později – v roce 1925. Od té doby je temnota pohlcuje jen během opravdu výjimečných časů – například během úsporných opatření za 2. světové války.

TIP: Niagarské ledopády: Pýcha USA a Kanady pod sněhem

Nyní se osvětlení dočkalo výrazného vylepšení – Niagarské vodopády nově rozzářilo 12 300 barevných LED diod, které nahradily 21 zastarávajících halogenových světel. Projekt, financovaný kanadskými a americkými úřady, který vyšel daňové poplatníky na 3 miliony dolarů, má návštěvníkům nabídnout ještě lepší podívanou. Obří panely s LED diodami umožní nasvícení v barvách a je i výrazně úspornější. Proti stávajícím halogenům spotřebují až o 60 % energie méně.

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Niagara Falls Illumination Board

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907