Nová vakcína proti alergii na buráky: Odvádí pozornost imunitního systému

14.04.2018 - Stanislav Mihulka

<p>Burské oříšky nejsou pro každého</p>

Burské oříšky nejsou pro každého


Reklama

Imunitnímu systému vděčíme za mnohé. Svět je plný bakterií, virů i parazitů, kteří se nemohou dočkat, až rozpoutají pořádnou infekci. Někdy to ale naše imunita skutečně přehání. Lidé s alergiemi by o tom mohli dlouze vyprávět. Třeba ti, kteří nesnesou burské oříšky.

Bojovat proti alergiím není snadné. Američtí vědci vymysleli pozoruhodnou vakcínu, která nabídne imunitnímu systému lákavější cíl. Funguje vlastně jako návnada, která odvede pozornost imunity od buráků v jídle. Vakcína se aplikuje v podobě velice jemných kapiček stříknutím do nosu.

TIP: Jak na alergie? Univerzální lék by mohly přinést lstivé nanočástice

Nová vakcína se skládá z proteinů obsažených v burských oříšcích, které jsou smíchanané s nanoemulzí velmi čistého sójového oleje, detergentů a vody. Vakcína zatím uspěla v prvních experimentech na myších. Pokud se osvědčí, mohlo by v brzké době dojít i na testy na lidech.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Food Allergy Research and Education

  • Zdroj fotografií: CC0 Creative CommonsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907