Nové zařízení dezinfikuje domácnost elektrolyzovanou slanou vodou

12.01.2020 - Stanislav Mihulka

Čínská společnost Egret nedávno představila revoluční zařízení pro úklid v domácnosti, které není ani agresivní, ani toxické a zároveň je šetrné k životnímu prostředí. K dezinfekci využívá jen slanou vodu

<p>Stačí naplnit zásobník osolenou vodou z kohoutku a mikrobi nemají šanci.</p>

Stačí naplnit zásobník osolenou vodou z kohoutku a mikrobi nemají šanci.


Reklama

Při úklidu v domácnosti musíme obvykle využívat prostředky, které jsou agresivní a často i toxické. Čínská společnost Egret nedávno představila revoluční zařízení pro úklid v domácnosti, které není ani agresivní, ani toxické a zároveň je šetrné k životnímu prostředí. Používá k dezinfekci jen slanou vodu, a přesto zlikviduje naprostou většinu mikrobů, virů a také zápachů, které doma máme.

Zařízení, kterému jeho tvůrci říkají Egret, využívá elektrolyzovanou vodu. Ta vznikne, když zařízení pustí do osolené vody z kohoutku elektrický proud. Na první pohled to vypadá nevinně, ale když se nějaký mikrob či virus dostane s elektrolyzovanou vodou do styku, tak doslova exploduje. Při elektrolýze slané vody totiž vznikne roztok kyseliny chlorné HClO a hydoxidu sodného, čili kyseliny a zásady, který má podle výsledků nedávných výzkumů výrazné dezinfekční účinky.

TIP: Léčba poranění: Elektrické obvazy dokážou ničit rezistentní bakterie

Úklid s Egretem by měl být velmi jednoduchý. Stačí naplnit zásobník obyčejnou vodou a kuchyňskou solí. Po 60 sekundách elektrolýzy je Egret připravený k práci. Podle svých tvůrců je Egret účinný stejně jako běžné prostředky na úklid domácnosti. Lze s ním dezinfikovat a odstraňovat pachy v kuchyni i koupelně, a také z oblečení, bot, koberců, nábytku, výbavy domácích mazlíčků i interiéru automobilu. Elektrolyzovaná voda z Egretu je natolik netoxická a sterilní, že je vhodná ke sterilizaci lahví a dalších potřeb pro malé děti. Na trhu by Egret měl objevit letos v dubnu, za cenu 219 dolarů (cca 5 tisíc Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Egret

  • Zdroj fotografií: EgretDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Počátečním dnem kalendáře se stalo 22. září 1792, kdy se monarchie změnila v republiku. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Revue

Malý obrněný dinosaurus Jakapil kaniukura (ilustrace: PaleoGDY, Mauricio Álvarez & Gabriel Díaz YantenCC BY 4.0)

Věda

Republic P-47 Thunderbolt se během války stal jedním ze tří symbolů letectva USA (spolu s letouny Lockheed P-38 Lightning a North American P-51 Mustang). (foto: Wikimedia Commons, US Air Force, CC0)

Válka
Vesmír

Do slavnostního průvodu, který každý rok prochází bulharským Kazanlakem, se zapojuje na pět tisíc nadšenců. Kroje jako by podtrhovaly nejen malebnost kraje, ale také růží, které dívky v tradičním oděvu sbírají. (foto: Shutterstock)

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907