Nový multifunkční gel chrání proti početí, virům i proti nudě při sexu

29.01.2021 - Stanislav Mihulka

Nový antikoncepční gel likviduje spermie, působí proti virovým infekcím a zvyšuje libido při sexu


Reklama

Výzkumný tým americké veřejné univerzity v Severní Karolíně přišel s gelem proti početí, který kromě antikoncepčních účinků přináší i další zajímavé benefity. Především je velmi účinně spermicidní. Zabíjí spermie a brání tím početí při pohlavním styku. Zároveň má i antivirové účinky, což snižuje riziko sexuálního přenosu virových infekcí. Aby toho nebylo málo, nový gel obsahuje i látku, která povzbuzuje sexuální vzrušení.

Jak zmiňuje vedoucí výzkumu Ke Cheng, recept na multifunkční gel se skládá ze tří farmaceuticky účinných látek, které mají zvyšovat bezpečnost i kvalitu sexu. Hotový gel vědci otestovali v sérii experimentů s laboratorními potkany. Výsledky pokusů potvrdily, že gel plní všechny zamýšlené funkce více než dobře. 

TIP: Mužská antikoncepce? Gel proti početí brzy půjde do klinických zkoušek

Nový gel je založený na carbomeru, tedy polymeru ze skupiny kyseliny akrylové. Antikoncepční účinky mu zajišťuje gossypol, látka ze skupiny fenolů, která pochází z bavlníku. Proti virům v tomto gelu působí tenofovir, tedy lék vyvinutý skupinou Antonína Holého v Akademii věd ČR. Libido zvyšuje nitroglycerín, který roztahuje cévy a podporuje proudění krve.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Oceánský lapač Jenny v akci - během 12týdenní mise se mu podařilo z oceánu odstranit 10 tisíc tun odpadu.

Zajímavosti

Plynný obr 2M0437b se zrodil před pouhými několika miliony let (ilustrativní foto).

Vesmír

Žravost a obrovská pusa vysloužily rohatce brazilské (Ceratophrys cornuta) přiléhavou přezdívku „Pac-Man“ – podle jedné z prvních počítačových her, v níž nenasytný puntík s velkou pusou probíhá bludištěm a polyká vše, co se mu postaví do cesty.

Příroda
Věda

<p>Polární záře oblohu rozsvítí neonovým světlem. V Laponsku je lze pozorovat hlavně v zimě. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Cestování

Ženský akt ležící na břiše z roku 1917 od Egona Schieleho.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907