Odvážný zápis do Guinnessovy knihy rekordů: 3 380 metrů plavby v pytli

25.09.2018 - Vilém Koubek

Bulharský odvážlivec získal zápis do Guinnessovy knihy rekordů za to, že uplaval 3 380 metrů uvězněný v pytli a se svázanýma rukama i nohama


Reklama

Rekord za plavbu v pytli se svázanými končetinami si plavecký instruktor Jane Petkov připsal už v roce 2013, kdy zdolal vzdálenost 2 030 metrů. Na vrcholu se však udržel pouhé tři měsíce, načež jej výkonem 3 071 metr sesadil indický rybář Gopal Kharvi.

TIP: Pět nejšílenějších lidských výkonů, nad nimiž zůstává rozum stát

Dnes 64letý Petkov se proto rozhodl skočit do vln znovu: Tentokrát se ovšem do jezera Ochrid ponořil s odhodláním pokořit hranici 3 kilometrů. Během následujících tří hodin plaval stylem, který v pozorovateli vyvolává beznaděj a připomíná spíš plácání do vln než koordinovaný pohyb. Nakonec však překonal 3 380 metrů a stal se novým rekordmanem. 

  • Zdroj textu:

    Profimedia, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jednotliví Evropané a Asiaté mají sice z neandertálců asi jen padesátinu z celkového počtu tří miliard písmen genetického kódu, ale každý zdědil trošku jiné úseky neandertálské DNA. Celkem se tak našla v DNA dnešních lidí plná pětina dědičné informace neandertálců.

Zajímavosti

Obléhání Calais

Historie
Věda

Objekt B14-65666 vznikl v důsledky srážky dvou galaxií, k níž došlo před 13 miliardami let

Vesmír

Testování mikrorobota pro vyšetření tlustého střeva

Věda

Pivoňky jsou poměrně náročné na kvalitu přírodního prostředí a jeho změny a také se jen pomalu šíří, protože mají velká a těžká semena. I hojnější druhy mají obvykle pouze ostrůvkovitý areál, přičemž jednotlivá místa výskytu mohou být i značně vzdálená. Proto se u některých lokalit můžeme domnívat, že vznikly druhotně, zplaněním z kultury. Jestliže k tomu ale došlo ve starověku, můžeme to dnes jen stěží dokázat. Jiné druhy jsou endemité malých území, většinou hor, ze kterých se nemohly dále šířit. Mezi ně patří i tyto nejvzácnější evropské pivoňky.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907