Ovocná dieta zřejmě způsobila ženě nevratné poškození mozku

03.04.2019 - Zuzana Rychlá

Izraelští lékaři hospitalizovali kvůli poškození mozku ženu, která na doporučení terapeuta tři týdny přijímala pouze vodu a ovocné šťávy


Reklama

Pacientku, které je 40 let, přijala nemocnice v Ramat Ganu ležícím u východního okraje Tel Avivu. Žena trpí závažnou podvýživou a podle lékařů má zřejmě nezvratně poškozený mozek.

Tekutou potravu přijímala tři týdny, jak jí poradil vyznavač alternativní medicíny, který nemá pro terapeutickou práci oprávnění. Alternativní terapie a poradenství totiž nepodléhá v Izraeli žádné regulaci. Kdokoli se může za terapeuta prohlásit a poskytovat v soukromí za peníze konzultace.

TIP: Chorobná touha zhubnout: Proč se raději vyhnout módním dietám?

Žena při převozu do nemocnice vážila pouhých 40 kilogramů a její organismus je ve špatném stavu vzhledem k porušení rovnováhy soli, již dieta pravděpodobně způsobila. Nedostatek soli může v některých případech vést k hyponatremii – stavu, kdy je nízká hladina sodíku v krevní plazmě, což ve svém důsledku znamená zvýšení jejího objemu a otok tkání včetně možného edému mozku a plic.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Příchod bělochů znamenal pro indiány šok. Hernán Cortés dobývá Tenochtitlán, hlavní město Aztéků.

Zajímavosti

Počty amerických a kanadských opeřenců se rychle ztenčují.

Věda
Reklama
Revue

Poslední zbytky horských deštných pralesů Sierra Madre v Guatemale a Mexiku jsou domovem mnoha kriticky ohrožených druhů živočichů a rostlin, mezi nimi i guanů horských.

Příroda

Analema složená ze snímků pořízených během roku 2015 ve městě Sulmona ve střední Itálii. Nejvyšší bod „osmičky“ tvoří sluneční kotouč zachycený 21. června, v den letního slunovratu, nejnižší pak 21. prosince, tedy na zimní slunovrat

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907