Ovocná dieta zřejmě způsobila ženě nevratné poškození mozku

03.04.2019 - Zuzana Rychlá

Izraelští lékaři hospitalizovali kvůli poškození mozku ženu, která na doporučení terapeuta tři týdny přijímala pouze vodu a ovocné šťávy


Reklama

Pacientku, které je 40 let, přijala nemocnice v Ramat Ganu ležícím u východního okraje Tel Avivu. Žena trpí závažnou podvýživou a podle lékařů má zřejmě nezvratně poškozený mozek.

Tekutou potravu přijímala tři týdny, jak jí poradil vyznavač alternativní medicíny, který nemá pro terapeutickou práci oprávnění. Alternativní terapie a poradenství totiž nepodléhá v Izraeli žádné regulaci. Kdokoli se může za terapeuta prohlásit a poskytovat v soukromí za peníze konzultace.

TIP: Chorobná touha zhubnout: Proč se raději vyhnout módním dietám?

Žena při převozu do nemocnice vážila pouhých 40 kilogramů a její organismus je ve špatném stavu vzhledem k porušení rovnováhy soli, již dieta pravděpodobně způsobila. Nedostatek soli může v některých případech vést k hyponatremii – stavu, kdy je nízká hladina sodíku v krevní plazmě, což ve svém důsledku znamená zvýšení jejího objemu a otok tkání včetně možného edému mozku a plic.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Revue
Reklama

Před 29 miliony let dopadl v Libyjské poušti meteorit, který vytvořil spoustu pěkného žlutého skla. Dávní zlatníci je později použili k výrobě šperků pro slavného Tutanchamona.

Vesmír

Marsovské selfie 

Rover Curiosity (anglicky „zvídavost“) přistál na Marsu 6. srpna 2012, s cílem zkoumat tamní klima i geologii a pátrat po stopách vody či živých organismů. Mise měla trvat dva roky, následně však byla prodloužena na neurčito a Curiosity pracuje dodnes. Snímek z 5. srpna 2015 jej zachycuje na úbočí hory Mount Sharp, těsně před navrtáním kamene pojmenovaného Buckskin.

Vesmír

Baron Adolf Erik Nordenskiöld označil již v 19. století Katalánský atlas za „nejobsažnější kartografické dílo 14. století“

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907