Passenger Drone vstupuje jako novinka mezi projekty létajících taxíků

02.10.2017 - Stanislav Mihulka

Projekty autonomních taxi přibývají jako houby po dešti

Passenger Drone -<p>Létající autonomní taxi Passenger Drone</p>
Passenger Drone -

Létající autonomní taxi Passenger Drone


Reklama

Přímo před našima očima se odehrává revoluce v osobní dopravě. V současné době již existuje několik zajímavých projektů autonomních dronů pro zákazníky.

Ke známým projektům jako je Ehang 184 nebo Volocopter se teď připojil nový projekt Passenger Drone. Podobně jako další autonomní taxi je i Passenger Drone vybavený dotykovým displejem, kde lze zvolit cíl cesty. Zbytek už zařídí autonomní software dronu.

TIP: Prototyp létajícího taxi Eagle má za sebou první zkušební let

Se soudobými technologiemi baterií se Passenger Drone udrží ve vzduchu asi 30 až 35 minut. Jeho dolet je přitom kolem 32 kilometrů. Pro přepravu lidí ve velkých městech by to mělo stačit. Dron už má za sebou první zkušební lety a za pár let se s ním možná budeme vídat ve velkých městech světa.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Passenger Drone

  • Zdroj fotografií: Passenger Drone

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Skalňák andský je národním ptákem Peru. Tok je pro samce tohoto druhu tak náročný, že se nijak nepodílí na výchově potomstva. Všechnu energii totiž spotřebují na získání partnerky. (foto: Wikimedia Commons, Ricardo SánchezCC BY 2.0)

Příroda

Prokletí smrti

žena z Lemb | Royal Scottish Museum

Ačkoliv tzv. žena z Lemb vznikla již okolo roku 3500 př. n. l., archeologové ji objevili až v roce 1878 na Kypru. Podle legendy skončila každá rodina, která ji vlastnila, rozervána smrtí. Rod prvních majitelů zcela vymřel po šesti letech od získání sošky. Poté skulpturu koupil Ivor Menucci – a jeho příbuzné postihla zkáza za pouhé čtyři roky. Když si pak smrt začala přicházet i pro další vlastníky, padlo moudré rozhodnutí svěřit artefakt do sbírek Royal Scottish Museum. (foto: Wikimedia Commons, Héctor OchoaCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti
Vesmír
Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907