Pikachu skutečně existuje: Je to vzácný vačnatec a žije v Austrálii

Pokud lovíte pokémony, máme pro vás dobrou zprávu - v Austrálii je možné spatřit skutečného Pikachu

11.12.2018 - Stanislav MihulkaReálný Pikachu je ve skutečnosti velice roztomilý vačnatec jménem kusu liščí (Trichosurus vulpecula). Bohužel šance že jej spatříte ve volné přírodě jsou velmi malé. Je totiž velice vzácný.

Kusu liščí je 35 až 55 cm dlouhý vačnatec s hezky huňatým ocasem, který žije v Austrálii, na Tasmánii, a také na Novém Zélandu. Je to vlastně nejběžnější vačnatec Austrálie a obvykle bývá hnědý nebo černý. V Česku je k vidění v pražské, plzeňské a olomoucké zoo. Občas se ale objeví kusu se zajímavým zbarvením, které vzniká v důsledku genetických mutací.

TIP: Australský bandikut běloocasý: Rekviem za všežravého vačnatce

Velmi vzácně jsou k vidění i jasně oranžově zbarvení kusuové, a právě ti, vzhledem ke své barvě a špičatým ouškům, připomínají pokémona Pikachu. Nedávno byla objevena jedna taková oranžová samička v Melbourne, vlastně teprve mládě staré asi pět měsíců, jak leží na zemi v dost špatném stavu. Podle odborníků zřejmě spadla ze zad své matky, které mláďata nosí až do doby, kdy se mohou postarat samy o sebe. Oranžový kusu byl ale zachráněn a stráví nějaký čas na veterinární stanice, než bude opět vypuštěn do volné přírody.

  • Zdroj textu

    IFL Science

  • Zdroj fotografií

    Boronia Veterinary Clinic and Animal Hospital


Další články v sekci