Reklama


Pikachu skutečně existuje: Je to vzácný vačnatec a žije v Austrálii

11.12.2018 - Stanislav Mihulka

Pokud lovíte pokémony, máme pro vás dobrou zprávu - v Austrálii je možné spatřit skutečného Pikachu

<p>Australský pikachu je barevná mutace vačnatce jménem kusu liščí. </p>

Australský pikachu je barevná mutace vačnatce jménem kusu liščí. 


Reklama

Reálný Pikachu je ve skutečnosti velice roztomilý vačnatec jménem kusu liščí (Trichosurus vulpecula). Bohužel šance že jej spatříte ve volné přírodě jsou velmi malé. Je totiž velice vzácný.

Kusu liščí je 35 až 55 cm dlouhý vačnatec s hezky huňatým ocasem, který žije v Austrálii, na Tasmánii, a také na Novém Zélandu. Je to vlastně nejběžnější vačnatec Austrálie a obvykle bývá hnědý nebo černý. V Česku je k vidění v pražské, plzeňské a olomoucké zoo. Občas se ale objeví kusu se zajímavým zbarvením, které vzniká v důsledku genetických mutací.

TIP: Australský bandikut běloocasý: Rekviem za všežravého vačnatce

Velmi vzácně jsou k vidění i jasně oranžově zbarvení kusuové, a právě ti, vzhledem ke své barvě a špičatým ouškům, připomínají pokémona Pikachu. Nedávno byla objevena jedna taková oranžová samička v Melbourne, vlastně teprve mládě staré asi pět měsíců, jak leží na zemi v dost špatném stavu. Podle odborníků zřejmě spadla ze zad své matky, které mláďata nosí až do doby, kdy se mohou postarat samy o sebe. Oranžový kusu byl ale zachráněn a stráví nějaký čas na veterinární stanice, než bude opět vypuštěn do volné přírody.

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Boronia Veterinary Clinic and Animal Hospital

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Polární liška bude jedním z živočichů, jimž zvětšená plocha a vyšší teploty pravděpodobně uškodí.

Příroda

Potravinové lístky z dob Protektorátu

Historie

<h3>Bouře století (USA, 1993)</h3>Na začátku března 1993 zasáhla východ Spojených států bouře, která ovlivnila život poloviny Američanů. <strong>Například i na známé floridské pláži Daytona klesly teploty pod nulu a v Birminghamu, největším městě jižně položeného státu Alabama, napadlo přes třicet centimetrů sněhu.</strong> Směrem na sever sněhová pokrývka mohutněla. Od Alabamy po Kanadu byly zaznamenány rekordní srážky, kvůli nimž zemřelo 270 lidí. V newyorských Syrakusách spadlo přes metr sněhu a v oblasti Apalačských hor ještě o dalších třicet centimetrů víc. Na mnoha místech dosahoval vítr v nárazech rychlosti přes 110 km/h a někde dokonce přesáhl 150 km/h.

Revue

Snímek NASA (NAC) potvrzuje pravost čínských snímků (4x Frame) z přistání na odvrácené straně Měsíce

Vesmír
Revue

Robotické rameno 3D tiskárny tiskne plastový nábytek.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907