Podařená 3D vizualizace: Prozkoumejte kometu očima sondy Rosetty

04.10.2016 - Martin Reichman

Jaké by to bylo létat nad jádrem komety? Vyzkoušejte si to s interaktivní vizualizací z dílny Evropské vesmírné agentury

Philae a Rosetta na povrchu komety -<p>Snímek zachycuje místo prvního dosednutí modulu Philae, místo jeho finálního přistání a místo přistání sondy Rosetty.</p>
Philae a Rosetta na povrchu komety -

Snímek zachycuje místo prvního dosednutí modulu Philae, místo jeho finálního přistání a místo přistání sondy Rosetty.


Reklama

Díky podařené vizualizaci ESA si můžete prohlédnout kometu C67/P Čurjumov-Gerasimenko tak, jak ji viděla sonda Rosetta. Jediné co budete potřebovat je WebGL kompatibilní prohlížeč (kompatibilitu si můžete ověřit například zde).

Levé tlačítko standardní myši vám umožní kometou otáčet, pravé tlačítko kometou pohybovat a otáčením kolečka se můžete přibližovat a vzdalovat. Kosmická sonda Evropské kosmické agentury Rosetta obíhala kolem komety C67/P Čurjumov-Gerasimenková od poloviny roku 2014 až do minulého pátku, kdy svou misi završila řízeným dosednutím na povrch komety.

Reklama

  • Zdroj textu:

    apod.nasa.gov

  • Zdroj fotografií: Science Office, ESADalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907