Poklad v čalounění: Pašerák ukrýval kokain v invalidním vozíku

05.01.2023 - Vilém Koubek

Policie na letišti v Miláně objevila kontraband v hodnotě 33,7 milionu korun. Pašerák drogu ukrýval v invalidním vozíku


Reklama

Španěl zadržený na italském letišti zřejmě sázel na to, že k postiženým lidem jsou ostatní méně podezřívaví. Pořídil si tedy kolečkové křeslo a do jeho polstrování ukryl kokain v přepočtené hodnotě 33,7 milionu korun. Na vozík následně usedl sám a předstíral hendikep.

TIP: Policie rozbila gang pašeráků drog: Kokain ukrývali v prsních implantátech

Plány mu však překazil policejní pes: Muži zákona podezřelému nejprve prohledali zavazadla, ale nic nenašli. Hafanovy signály byly ovšem jasné, proto se příslušníci rozhodli polstrování rozřezat – a v čalounění našli 27 tisíc dávek o hmotnosti 13,25 kg. Zločinec pak ani nezkoušel zapírat a do vazby odešel po svých.  

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dav před Buckinghamským palácem 4. srpna 1914, kdy země vstoupila do války. (foto: Shutterstock)

Válka

Domovinou kněžice mramorované je východ Asie, aktuálně se ale vyskytuje i v Severní Americe a v Evropě. Zatím nejsevernější doložený nález pochází ze Švédska. (foto: Flickr, Gilles San Martin, CC BY-SA 2.0)

Příroda

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907