Pořádný dříč: Nový exoskelet společnosti Hyundai zastane kus práce

18.05.2016 - Stanislav Mihulka

S robotickým exoskeletem uzvednete i těžká břemena jako pírko


Reklama

Korejská automobilka Hyundai nestaví jenom auta. Loni představili lehký exoskelet H-LEX, který by měl podporovat pohyblivost seniorů a postižených.

Teď Hyundai přichází s masivním a podle všeho výkonným robotickým exoskeletem. Takového pomocníka uvítají v přepravě těžkých nákladů, průmyslových provozech i vojenských jednotkách.

TIP: Jak nejlépe prožít aktivní stáří? V exoskeletu pro seniory

S tímto exoskeletem lze zvedat a manipulovat předměty o váze přes 60 kg. Na prvním pohled nezapře inspiraci oblekem Iron Mana, svým výkonem se ale spíše podobá slavnému exoskeletu žluté barvy, který používá Ripleyová ve filmu Vetřelci.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Hyundai Motor Group

  • Zdroj fotografií: Hyundai Motor Group

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlaté šperky pocházejí z hrobů od trojlodní baziliky na Mikulčickém hradišti a patří k nejkrásnějším výrobkům z dílen velkomoravských šperkařů. Zleva: hrozníčkové náušnice (2,6 cm); sloupečková náušnice s granulovaným sloupkem (2,6 cm); košíčková náušnice spletená z filigránního drátku (asi 3,5 cm); dvouplášťové gombíky (2,6 cm). 

Historie

Sluneční erupce 29. listopadu 2020 je patrná v levé části snímku

Věda

McCandless na Aljašce pořídil řadu snímků, mnoho z nich na samospoušť. Tato póza před autobusem 142 je zřejmě nejznámější.

Zajímavosti
Věda
Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907