Příliš pevné objetí: Číňanka zažalovala kolegu, který jí objetím zlomil tři žebra

16.08.2022 - Martin Reichman

I nevinné objetí může někdy skončit nepříjemným zraněním a doputovat až k soudu


Reklama

I projevy upřímné náklonosti mohou někdy končit nepříjemným zraněním. Své o tom ví jistá Číňanka z Jüe-jangu, kterou v práci obejmul kolega. Objetí bylo bohužel natolik silné, že nebohé ženě způsobilo zlomeninu hned tří žeber.

Nešťastná žena se bolest nejdříve pokoušela zmírňovat hřejivými oleji, po pěti dnech utrpení se ale rozhodla vyhledat lékařskou pomoc. Rentgen následně odhalil trojnásobnou zlomeninu.

TIP: Nedali jste nám vnuka, zaplaťte: Bizarní soudní spor v Indii

Zraněná žena se poté obrátila na původce svých potíží s žádostí o kompenzaci výpadku příjmů a výdajů za lékařskou péči. Objímající kolega ale její požadavky striktně odmítl s tím, že neexistuje žádný důkaz, že úraz ženě způsobil právě on. Neobvyklý spor tak doputoval k místnímu soudu, který muži nařídil uhradit poškozené ženě výdaje a ušlou mzdu ve výši 10 000 jüanů (v přepočtu zhruba 35 tisíc korun).

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jeden z lepších nevěstinců na území okupované Francie. (foto: Wikimedia Commons, Bundesarchiv, Dietrich, CC-BY-SA 3.0)

Historie

Vasariho koridor spojuje Palazzo Vecchio (florentskou radnici) s palácem Pitti (vévodským sídlem) přes galerii Uffizi a horní část mostu Ponte Vecchio. (foto: Pixabay, Alexandra MerzCC0)

Zajímavosti
Revue

Babyboom invazivního plzáka španělského propuká zjara. Přemnožení hladovci hravě zničí celou úrodu. Spasou hlavně listy, ale zbytek porostu oslintají, pokálí a zválí. Počet dospělců kulminuje v létě. (foto: David Říha ©)

Příroda

Kupa galaxií SDSS J1004+4112, jak ji zachytil Hubbleův teleskop.

Vesmír

Rekonstrukce vzhledu dávného obrněného „červa“ Wufengella bengtsoni.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907