Problémy se spaním: Kvůli globálnímu oteplování přibude probdělých nocí

30.05.2017 - Stanislav Mihulka

Nečekaný důsledek globálního oteplování - vysoké teploty zhoršují kvalitu spánku

Spánek -<p>Když je vedro, tak spaní stojí za nic</p>
Spánek -

Když je vedro, tak spaní stojí za nic


Reklama

Globální oteplování ovlivňuje spoustu věcí. Podle vědců ohrožuje i náš spánek. Jak se planeta otepluje, mnoho lidí ve světě bude hůře spát. K těmto závěrům dospěl výzkum spánku asi 750 tisíc Američanů.

Ukazuje se, že vysoké teploty u většiny lidí zhoršují kvalitu spánku. Lidé pak méně spí a nedostatek spánku se projevuje na jejich práci a fyzickém i duševním zdraví.

TIP: Nemůžete spát? Vědci radí vyrazit na víkend do přírody

Horkem v noci jsou postiženi především starší lidé a pak také chudší, kteří si nemohou dovolit kvalitní bydlení s klimatizací. Badatelé odhadují, že pokud se bude oteplovat stále stejnou rychlostí, kolem roku 2050 na každých 100 Američanů kvůli horku přibude šest probdělých nocí.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist, Science Advances

  • Zdroj fotografií: CC0 Public Domain

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907