Rover Curiosity opět v problémech: NASA pátrá po příčinách nouzového režimu

11.07.2016 - Stanislav Mihulka

Rover Curiosity se opět dostal do problémů. Část své mise strávil v nouzovém režimu


Reklama

Marsovský rover Curiosity pracuje na rudé planetě od 6. srpna 2012. Někdy se Curiosity daří lépe, jindy to nejde až tak hladce. Před pár dny, 2. července, se rover ocitl v nouzovém režimu s minimální aktivitou. Příčiny tohoto stavu jsou pro inženýry NASA stále ještě nejasné.

Úspěšná mise pokračuje

Předběžné výsledy naznačují, že zřejmě došlo k neočekávné kolizi mezi softwarem kamery Curiosity a softwarem pro zpracování dat v hlavním počítači roveru.

Závada naštěstí netrvala dlouho a nyní už je Curiosity stabilní a komunikuje se svými operátory na Zemi. Bezprostředním cílem týmu Curiosity je nyní plné obnovení činnosti roveru, a také získání diagnostických dat.

Vlastně to není poprvé, co se něco podobného stalo. Rover Curiosity se z toho zatím pokaždé dostal. V NASA jistě věří, že tomu tak bude i nyní.

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Hackeři ovládají mnoho důmyslných způsobů, jak se dostat k vašim citlivým údajům.

Zajímavosti

Do největší floridské zoo zavítala tento týden veterinární zubařka Jamie Berningová. Do jejího zubařského křesla zde během tří dnů usedla (či spíše ulehla) pestrá směsice zvířecích obyvatel. Doktorka Berningová se zde v rámci „týdne zubů“ podívala na zoubek gorilímu samci, lvici, šimpanzovi, tapírovi, vydře nebo třeba hrabáči kapskému.

Revue

S velkými pelagornitidy se další ptáci Antarktidy období eocénu nemohli vůbec měřit

Věda

Tato kreveta harlekýn by podle některý zoologové měla být samostatným druhem Hymenocera elegans, který je jasně rozlišitelný podle modrých okrajů skvrn.

Příroda

Cesta mezihvězdného poutníka Sluneční soustavou.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907