S výhledem na hvězdy: Švýcarka pronajímá k přespání stan na balkóně

01.02.2022 - Zuzana Rychlá

Vysoké ceny nájemného nejsou problémem pouze v Česku. Ve švýcarském Curychu si například můžete pronajmout stan na balkóně „s výhledem na hvězdy“ za „pouhých“ 11 tisíc korun měsíčně


Reklama

Podobně jako většina metropolí se i švýcarský Curych potýká s nedostatkem volných bytů a tím i vysokými cenami nájemného. Podnikavá Švýcarka Sandra se proto rozhodla pro poměrně kreativní řešení – za 500 švýcarských franků (v přepočtu okolo 11 tisíc korun) nabízí k přespání stan na svém nezastřešeném balkóně. Nabídka pronájmu zahrnuje také přístup do kuchyně, obývacího pokoje a koupelny. Samotný stan slouží jen k přespání a součástí jeho vybavení je izolační podložka, polštáře a matrace.

Přestože cena za pronájem stanu za 11 tisíc korun nevypadá příliš lákavě, o zájemce prý Sandra nemá nouzi. Zájem podle ní projevili například studenti otevření méně konvenčním nabídkám, pro které je běžné bydlení ve švýcarské metropoli nedostupné. Průměrná cena pronájmu standardního dvoupokojového bytu v Curychu se pohybuje okolo 1 700 franků, běžné jsou ale i „studentské nájmy“ šplhající až k 5 000 franků.

TIP: Sbohem krysí závode: Manželé prodali dům a přestěhovali se do autobusu

Podle právníků není podobný pronájem nelegální, pronajímatel ale musí i tak splnit určité podmínky. U obytných a rekreačních objektů je třeba dodržovat tzv. obytnou hygienu, jako je správné osvětlení a ochrana proti hluku a požáru. Mobilní stavby, které zůstanou na jednom místě delší dobu, navíc mohou vyžadovat schválení stavebním úřadem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    20 Minutes

  • Zdroj fotografií:

    Profimedia
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Francouzští rezervisté v Paříži během 1. světové války. Město na Seinou bylo první evropskou metropolí, která naplno zažívala hrůzu z náletů. (foto: Picryl, Library of CongressCC0)

Historie

O nekontrolované „oslavné“ výstřely není nouze především při nejrůznějších příležitostech na Blízkém východě. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Botox se často používá k vyhlazování vrásek na čele. (foto: Shutterstock)

Věda

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, je první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa. (foto: Flickr, Arizona's Earth Science Photo Gallery, Dale NationsCC BY-NC 2.0)

Vesmír

Vrcholy masívu Ypsarionu spadají na východ strmými stěnami. (foto: Peter Hupka - se souhlasem k publikování)

Příroda

Ariane 5 vynášející Vesmírný teleskop Jamese Webba, prosinec 2021. (foto: ESA/CNES/Arianespace, CC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907