S výhledem na hvězdy: Švýcarka pronajímá k přespání stan na balkóně

01.02.2022 - Zuzana Rychlá

Vysoké ceny nájemného nejsou problémem pouze v Česku. Ve švýcarském Curychu si například můžete pronajmout stan na balkóně „s výhledem na hvězdy“ za „pouhých“ 11 tisíc korun měsíčně


Reklama

Podobně jako většina metropolí se i švýcarský Curych potýká s nedostatkem volných bytů a tím i vysokými cenami nájemného. Podnikavá Švýcarka Sandra se proto rozhodla pro poměrně kreativní řešení – za 500 švýcarských franků (v přepočtu okolo 11 tisíc korun) nabízí k přespání stan na svém nezastřešeném balkóně. Nabídka pronájmu zahrnuje také přístup do kuchyně, obývacího pokoje a koupelny. Samotný stan slouží jen k přespání a součástí jeho vybavení je izolační podložka, polštáře a matrace.

Přestože cena za pronájem stanu za 11 tisíc korun nevypadá příliš lákavě, o zájemce prý Sandra nemá nouzi. Zájem podle ní projevili například studenti otevření méně konvenčním nabídkám, pro které je běžné bydlení ve švýcarské metropoli nedostupné. Průměrná cena pronájmu standardního dvoupokojového bytu v Curychu se pohybuje okolo 1 700 franků, běžné jsou ale i „studentské nájmy“ šplhající až k 5 000 franků.

TIP: Sbohem krysí závode: Manželé prodali dům a přestěhovali se do autobusu

Podle právníků není podobný pronájem nelegální, pronajímatel ale musí i tak splnit určité podmínky. U obytných a rekreačních objektů je třeba dodržovat tzv. obytnou hygienu, jako je správné osvětlení a ochrana proti hluku a požáru. Mobilní stavby, které zůstanou na jednom místě delší dobu, navíc mohou vyžadovat schválení stavebním úřadem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    20 Minutes

  • Zdroj fotografií:

    Profimedia
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907