S výhledem na hvězdy: Švýcarka pronajímá k přespání stan na balkóně

Vysoké ceny nájemného nejsou problémem pouze v Česku. Ve švýcarském Curychu si například můžete pronajmout stan na balkóně „s výhledem na hvězdy“ za „pouhých“ 11 tisíc korun měsíčně

01.02.2022 - Zuzana RychláPodobně jako většina metropolí se i švýcarský Curych potýká s nedostatkem volných bytů a tím i vysokými cenami nájemného. Podnikavá Švýcarka Sandra se proto rozhodla pro poměrně kreativní řešení – za 500 švýcarských franků (v přepočtu okolo 11 tisíc korun) nabízí k přespání stan na svém nezastřešeném balkóně. Nabídka pronájmu zahrnuje také přístup do kuchyně, obývacího pokoje a koupelny. Samotný stan slouží jen k přespání a součástí jeho vybavení je izolační podložka, polštáře a matrace.

Přestože cena za pronájem stanu za 11 tisíc korun nevypadá příliš lákavě, o zájemce prý Sandra nemá nouzi. Zájem podle ní projevili například studenti otevření méně konvenčním nabídkám, pro které je běžné bydlení ve švýcarské metropoli nedostupné. Průměrná cena pronájmu standardního dvoupokojového bytu v Curychu se pohybuje okolo 1 700 franků, běžné jsou ale i „studentské nájmy“ šplhající až k 5 000 franků.

TIP: Sbohem krysí závode: Manželé prodali dům a přestěhovali se do autobusu

Podle právníků není podobný pronájem nelegální, pronajímatel ale musí i tak splnit určité podmínky. U obytných a rekreačních objektů je třeba dodržovat tzv. obytnou hygienu, jako je správné osvětlení a ochrana proti hluku a požáru. Mobilní stavby, které zůstanou na jednom místě delší dobu, navíc mohou vyžadovat schválení stavebním úřadem.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci