Sedmnáctiletá Texasanka má oficiálně nejdelší nohy na světě

18.01.2021 - Vilém Koubek

Mladá Američanka získala díky svým nohám zápis do Guinnessovy knihy rekordů a sesadila z trůnu ruskou topmodelku

<p>V budoucnu by <strong>Maci Currinová</strong> ráda studovala vysokou školu ve Velké Británii a zároveň by se chtěla stát nejvyšší profesionální modelkou na světě.</p>

V budoucnu by Maci Currinová ráda studovala vysokou školu ve Velké Británii a zároveň by se chtěla stát nejvyšší profesionální modelkou na světě.


Reklama

Že je jedinečná, si 17letá Maci Currinová z Texasu začala uvědomovat poté, co jí nestačila standardní nabídka obchodů a legíny si musela nechat vyrábět na zakázku. Záhy bylo jasné, že má dokonce rekordní končetiny: Její pravá noha měří 134,3 cm a levá 135,3 cm. Maci tak získala zápis v Guinnessově knize, coby ženy s nejdelšíma nohama a překonala ruskou modelku Jekatěrinu Lisinu s nohama dlouhýma 132 cm.

TIP: Bujná hříva kalifornského modela si vysloužila zápis do Guinnessovy knihy rekordů

Dívka měří 208 centimetrů a dolní končetiny tvoří přes 60 procent její výšky. Její rodina je vcelku vysoká, nikdo ze sourozenců ale nevyrostl tak jako ona. Maci nejen že přerostla matku, která měří 170 centimetrů, ale i otce s jeho výškou 198 centimetrů. Mladá Američanka přiznává, že jí výjimečné končetiny komplikují život nejen při nakupování – na základní škole ji šikanovali, do dveří se musí sklánět, těžko se jí usedá do auta… Přesto ostatním „nestandardním“ ženám vzkazuje, ať se mají rády a hrdě vyčnívají z davu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907