Sedmnáctiletá Texasanka má oficiálně nejdelší nohy na světě

18.01.2021 - Vilém Koubek

Mladá Američanka získala díky svým nohám zápis do Guinnessovy knihy rekordů a sesadila z trůnu ruskou topmodelku

<p>V budoucnu by <strong>Maci Currinová</strong> ráda studovala vysokou školu ve Velké Británii a zároveň by se chtěla stát nejvyšší profesionální modelkou na světě.</p>

V budoucnu by Maci Currinová ráda studovala vysokou školu ve Velké Británii a zároveň by se chtěla stát nejvyšší profesionální modelkou na světě.


Reklama

Že je jedinečná, si 17letá Maci Currinová z Texasu začala uvědomovat poté, co jí nestačila standardní nabídka obchodů a legíny si musela nechat vyrábět na zakázku. Záhy bylo jasné, že má dokonce rekordní končetiny: Její pravá noha měří 134,3 cm a levá 135,3 cm. Maci tak získala zápis v Guinnessově knize, coby ženy s nejdelšíma nohama a překonala ruskou modelku Jekatěrinu Lisinu s nohama dlouhýma 132 cm.

TIP: Bujná hříva kalifornského modela si vysloužila zápis do Guinnessovy knihy rekordů

Dívka měří 208 centimetrů a dolní končetiny tvoří přes 60 procent její výšky. Její rodina je vcelku vysoká, nikdo ze sourozenců ale nevyrostl tak jako ona. Maci nejen že přerostla matku, která měří 170 centimetrů, ale i otce s jeho výškou 198 centimetrů. Mladá Američanka přiznává, že jí výjimečné končetiny komplikují život nejen při nakupování – na základní škole ji šikanovali, do dveří se musí sklánět, těžko se jí usedá do auta… Přesto ostatním „nestandardním“ ženám vzkazuje, ať se mají rády a hrdě vyčnívají z davu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jizvy chudoby: konžský frank

kde: Demokratická republika Kongo | nejvyšší inflace: 511 % (2000)

Demokratická republika Kongo vlastní jedny z největších zásob mědi a kobaltu na světě a nechybí jí ani ropa. O vývoz všech tří surovin sice země opírá svou ekonomiku, která je momentálně na vzestupu, nicméně dlouhé roky občanských válek a nestabilní politické situace v ní napáchaly přetrvávající škody. Nejvyšší inflace byla v zemi naměřena v roce 2000, kdy se zvýšila o 511 procent. Od té doby sice znehodnocení prudce kleslo, ve státě však stále žije přes 60 procent obyvatel pod úrovní chudoby. 

Zajímavosti
Věda

Pražský hrad (kolem roku 1400). Za Lucemburků, především pak za Karla IV. se hrad románský proměnil v gotický. Královský palác byl přestavěn podle „galského způsobu“ a francouzská gotika se měla odrážet i ve stavbě katedrály. (zdroj: Archiv výzkumu Pražského hradu)

Historie

Umělecká představa stanice Tchien-kung 3, která má vzniknout do roku 2022. (zdroj: CNSA)

Vesmír
Zajímavosti

Součástí japonských sil byla i největší bitevní loď na světě Jamato. (zdroj: Wikimedia Commons (Yamato Museum, Shizuo Fukui, volné dílo)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907