Sklizeno na ISS: Astronauté sklidili svou první úrodu čínského zelí

21.02.2017 - Martin Reichman


Reklama

Posádka Mezinárodní kosmické stanice sklidila svou první úrodu čínského zelí. Celkově se jedná o pátý druh zeleniny pěstovaný na ISS – v minulosti se na palubě vesmírné stanice v rámci experimentu VEGGIE (Vegetable Production System) podařilo vypěstovat lociku setou, mangold, ředkvičky a hrášek. Sklizeno bylo šest zelných výpěstků. NASA uvedla, že kosmonauti ochutnají několik listů, většina sklizně bude zaslána na Zemi k podrobnějšímu studiu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907