Smrt a zmar: Prožijte zkázu Pompejí v ohromující animaci

19.02.2016 - Martin Reichman


Reklama

Když se 24. srpna roku 79 zatřásla země v italské Kampánii, patrně nikdo z 10 000 obyvatel Pompejí netušil, jaká pohroma se na město řítí. Obyvatelé města žili v přesvědčení, že nedaleký vulkán Vesuv je již vyhaslý a varovným signálům tak nevěnovali pozornost. Stačilo pouhých 24 hodin a z města zbyly jen ruiny pohřbené pod několikametrovou vrstvou popela. Obyvatele města, které neusmrtily rozžhavené balvany, zahubily jedovaté plyny uvolněné při erupci. Spolu s Pompejemi byla zničena také města Herculaneum, Stabie, Oplontis a Boscoreal.

  • Zdroj textu:

    Wikipedia

  • Zdroj fotografií: Zero One Animation

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velryby se potápějí za potravou a z hlubin stoupají zpět, pouze když se potřebují nadechnout. U hladiny pak vypouštějí výměšky bohaté na železo a dusík, jež slouží fytoplanktonu k růstu. 

Zajímavosti

Zmrzlý skřivan ze severovýchodní Sibiře

Věda

Šílený Mike s raketou na parní pohon

Vesmír

 Rozbíjení zvonů v rámci jejich rekvizice, Čechy 1915

 

Válka

Dvojbarevné oko

Sibiřský husky se pyšní zářivýma modrýma nebo hnědýma očima, přičemž se občas stává, že každé oko má jinou barvu. Dokonce dochází i ke křížení přímo v jednom oku, kdy je část modrá a zbytek hnědý. Psi jsou částečně barvoslepí a vidí některé odstíny žluté a modré. Ostatní barvy se jim jeví jako odstíny šedi.  

Zajímavosti

Brusinky s citrusy fungují jako účinná dezinfekce

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907