Smrt a zmar: Prožijte zkázu Pompejí v ohromující animaci

19.02.2016 - Martin Reichman


Reklama

Když se 24. srpna roku 79 zatřásla země v italské Kampánii, patrně nikdo z 10 000 obyvatel Pompejí netušil, jaká pohroma se na město řítí. Obyvatelé města žili v přesvědčení, že nedaleký vulkán Vesuv je již vyhaslý a varovným signálům tak nevěnovali pozornost. Stačilo pouhých 24 hodin a z města zbyly jen ruiny pohřbené pod několikametrovou vrstvou popela. Obyvatele města, které neusmrtily rozžhavené balvany, zahubily jedovaté plyny uvolněné při erupci. Spolu s Pompejemi byla zničena také města Herculaneum, Stabie, Oplontis a Boscoreal.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907