Reklama


Svačina za miliony: Ruský voják nechtíc podpálil a zničil obrněný transportér

25.03.2018 - Vilém Koubek

Ruský voják se rozhodl ohřát si nad ohněm konzervu s jídlem. Nechtěně však zapálil a zničil obrněné vozidlo za miliony


Reklama

Příslušník ruské armády okupující Krym Semjon Merežnikov měl hlad, a tak si rozdělal ohýnek a ohříval si nad ním konzervu s proviantem. Aby se ukryl před větrem, založil si ohniště ve skrytu bojového vozidla BTR-82 a těšil se na jídlo. Neuvědomil si ovšem, že je obrněnec zajištěn maskovací síťovinou a nánosy trávy.

TIP: Obrněná žízeň: Bizarní loupež na severu Ruska

Maskování se pak od plamenů vzňalo, vozidlo začalo hořet a skončilo zcela zdemolované. Ruské armádě tak z nedbalosti vznikla škoda v přepočtu 10,4 milionu korun a Semjon stráví půl roku v „trestanecké jednotce“. Poničený vůz nicméně platit nemusí.

  • Zdroj textu:

    Life.ru, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zrádce od Thermopyl

Píše se rok 480 př. n. l. a u Thermopyl se právě výhodná pozice řeckých obránců mění v mlýnek na maso. Mnohasettisícová armáda Peršanů pod vedením krále Xerxa totiž nenapochodovala do úzké soutěsky v jednom houfu (jak si představovali Sparťané), ale částečně ji obešla skalními pěšinami zezadu. Někdo jim musel dobře poradit! Obvinění padne na bývalého vojáka Epialtese z Trachisu. Důkazy však chybějí. Slavný řecký historik Hérodotos píše, že podezíráni byli i další dva lidé. „Ale jen na život hanebného Epialtese vypsali Řekové odměnu.“ Pravdou zůstává, že tuhle „zkratku přes hory“ hojně využívali při vzájemných přepadech jak Sparťané, tak i lid z Fókidy, který momentálně stál na straně perského krále Xerxa. Dá se tedy předpokládat, že o cestě do týlu nepřítele věděli už dávno i bez našeptávačů.

Zajímavosti

Pletení na prstech bylo snadné, a proto se těšili tkaničkáři menší úctě než tkalci

Historie

Mezi špičkovými senzory nebudou na lodi chybět sonary v ponorných kýlech, vlečené sonarové bóje, hydrofon pro poslech mořských živočichů a zařízení na odběr vzorků vzduchu, vody i mořského dna.

Zajímavosti

Osud vesmíru je stále nejasný

Vesmír

Příště možná poletí na letecké biopalivo

Věda

Tučňáci se poprvé pouští na moře a učí se samostatně lovit. U břehu na ně již čekají tuleni, pro které je mladý tučňák relativně snadnou kořistí

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907