Svačina za miliony: Ruský voják nechtíc podpálil a zničil obrněný transportér

25.03.2018 - Vilém Koubek

Ruský voják se rozhodl ohřát si nad ohněm konzervu s jídlem. Nechtěně však zapálil a zničil obrněné vozidlo za miliony


Reklama

Příslušník ruské armády okupující Krym Semjon Merežnikov měl hlad, a tak si rozdělal ohýnek a ohříval si nad ním konzervu s proviantem. Aby se ukryl před větrem, založil si ohniště ve skrytu bojového vozidla BTR-82 a těšil se na jídlo. Neuvědomil si ovšem, že je obrněnec zajištěn maskovací síťovinou a nánosy trávy.

TIP: Obrněná žízeň: Bizarní loupež na severu Ruska

Maskování se pak od plamenů vzňalo, vozidlo začalo hořet a skončilo zcela zdemolované. Ruské armádě tak z nedbalosti vznikla škoda v přepočtu 10,4 milionu korun a Semjon stráví půl roku v „trestanecké jednotce“. Poničený vůz nicméně platit nemusí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Life.ru, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: YouTubeDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907