Švédka absolvovala seskok padákem jako nejstarší žena na světě

01.06.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Adrenalinovou zábavu si člověk nemusí upírat ani ve vysokém věku. O víkendu to prokázala Švédka Rut Larssonová, která ve 103 letech absolvovala tandemový seskok padákem. Zapsala se tím do Guinnessovy knihy rekordů

<p>Stotříletá Švédka <strong>Rut Larssonová</strong> v Motale absolvovala seskok padákem jako nejstarší žena na světě.</p>

Stotříletá Švédka Rut Larssonová v Motale absolvovala seskok padákem jako nejstarší žena na světě.


Reklama

Pro Rut Larssonovou šlo již o druhý seskok, ten první si dopřála před třemi lety. Tentokrát ji doprovázel parašutista Joackim Johansson, který s ní v neděli za krásného počasí bezpečně přistál poblíž města Motala, asi 200 kilometrů jihozápadně od Stockholmu.

TIP: Sedmdesátiletý amatérský sprinter ohromil svým výkonem na 100 metrů

Seniorka sice už špatně vidí a pohybuje se s pomocí chodítka, ale seskok si užila. „Tam nahoře bylo prostě nádherně,“ řekla švédské stanici SVT. Strach prý vůbec neměla. „Na padání jsem už zvyklá,“ zažertovala Larssonová, která překonala dosud nejstarší ženu na padáku jen těsně. V roce 2019 seskočila padákem Američanka Kathryn Hodgesová ve věku 103 let a 129 dní. Larssonové je 103 let a 259 dní.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907