Světová zdravotnická organizace varuje před epidemií spalniček v Evropě

13.07.2017 - Stanislav Mihulka

Světová zdravotnická organizace varuje před lehkovážností v otázkách očkování. V Evropě zemřelo jen za poslední rok 35 lidí na spalničky

Očkování -<p>Spalničky je možné porazit očkováním</p>
Očkování -

Spalničky je možné porazit očkováním


Reklama

Spalničkám se lze stoprocentně vyhnout díky očkování. Přesto se stále šíří a také zabíjejí. Světová zdravotnická organizace WHO nyní vydala oficiální varování před spalničkami poté, co v Evropě za posledních 12 měsíců zemřelo na spalničky 35 lidí, většinou v Rumunsku.

Od roku 2016 se jen v Itálii objevilo přes 3 300 případů spalniček. V Itálii zemřela i nejnovější oběť této zákeřné choroby – šestiletý chlapec. Podle regionální šéfky WHO v Evropě Zsuzsanny Jakab je každé úmrtí nebo závažné postižení způsobené nemocí, které lze spolehlivě předejít očkováním, velikou a zbytečnou tragédií.

TIP: Vítězství očkování: V Novém světě lékaři eliminovali spalničky

Právě kvůli probíhající epidemii spalniček zvažují zákonodárci zpřísnění zákonů, které se týkají očkování. Jednou z hlavních příčin této epidemie je totiž vyhýbání se očkování, které je v evropských zemích na vzestupu.

  • Zdroj textu:

    WHO

  • Zdroj fotografií: CC0 Public Domain

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907