Tažení elektromobilů pokračuje: Společnost Tesla představila svůj Model 3

04.04.2016 - Stanislav Mihulka

Společnost Tesla Motors představila nejočekávanější elektromobil roku! Víme jak bude vypadat i kolik bude stát


Reklama

Společnost Tesla Motors amerického podnikatele a vizionáře Elona Muska s velkou slávou představila jeden z nejočekávanějších automobilů letošního roku - elektromobil Tesla Model 3.

Tesla Motors je velkým hráčem v oblasti vývoje a výroby elektromobilů a od nového modelu si společnost slibuje, že se stane opravdovým produktem pro masy. Cena Modelu 3 by se měla pohybovat kolem 35 tisíc dolarů (815 tisíc korun), za které majitel vozu získá pětimístný elektromobil s dojezdem téměř 350 kilometrů na jedno nabití, zrychlením z 0 na 100 km/h za necelých 6 sekund, to vše ve voze s maximálním důrazem na bezpečnost provozu.

TIP: Elon Musk: Edison nového věku

Elon Musk prozradil, že počet rezervací na Model 3 už přesáhl 200 tisíc. Výroba Modelu 3 ale začne až na sklonku roku 2017. Nejprve se dočkají zákazníci na západním pobřeží Spojených států, zámořské trhy v Evropě a v Asii přidou na řadu o něco později.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Tesla Motors

  • Zdroj fotografií: Tesla Motors

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Křídový pták Falcatakely forsterae.

Věda

Konstantinův křest, obraz namalovaný pravděpodobně Gianfrancescem Pennim.

Historie

Stávající vesmírná smlouva zakazuje použití jaderných zbraní nebo jiných zbraní hromadného ničení ve vesmíru. Průzkum vesmíru, Měsíce a jiných nebeských těles by měl být motivován výhradně mírovými účely.

Vesmír

 Dohodová propaganda dokázala německé zločiny v Belgii propagandisticky využít.

Válka

Pod ochranou rodiny

Vorvani obrovští (Physeter macrocephalus) oplývají vysokou inteligencí a jsou obdařeni vyvinutým sociálním cítěním. Jestliže je některý vorvaň napaden, útočník je vzápětí vystaven nemilosrdnému zásahu dalších členů rodinného klanu. Například když se do nebezpečí dostane mládě ohrožované kosatkami nebo žraloky, vyšle signál a ostatní vorvani ihned připlavou. Utvoří kolem ohroženého jedince kruh, přičemž jejich hlavy směřují dovnitř a nebezpečné ocasy jsou připraveny uštědřit útočníkům smrtelnou ránu.

Příroda

Pro Evropany byly dřevěné inuitské mapy jen primitivním suvenýrem – ony však velice účinně kopírují topografii pobřeží.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907