Těžká rána opilců: V Amsterdamu funguje první bar pro lidi s kocovinou

25.10.2016 - Zuzana Rychlá

Nově otevřený amsterdamský bar Hangover je určený pro velmi specifickou klientelu – slouží totiž jako útočiště pro lidi s kocovinou


Reklama

Pravděpodobně si tím prošel každý. Začíná to bujarým veselím u skleničky vína či jiné lihoviny a končí ukrutnými bolestmi hlavy a nevolností. Přestože existují desítky „zaručených“ rad, jak se zbavit kocoviny, jisté je, že nejspolehlivější medicínou je klid a dostatek tekutin. Právě tyto služby nabízí i nově otevřený bar The Hangover v Amsterdamu.

TIP: Postsilvestrovský manuál: Jak léčit kocovinu

Přestože se jedná o bar, rozhodně v něm nenajdete alkohol. Naopak, jeho podávání je zde přísně zakázáno. Hosté zde naopak najdou klid, pohodlná lůžka a vitamínové džusy. Mezi speciality patří nápoje s kokosovým mlékem a kyslíkový stan. K dispozici jsou také televize a bohatá sbírka oblíbených seriálů. The Hangover Bar má otevřeno pouze o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin. Vstup do baru je volný, nicméně návštěvníci musí počítat se vstupní kontrolou – pokud nenadýcháte, kocovinový bar Hangover vám své brány neotevře.

Reklama

  • Zdroj textu:

    dutchcowboys.nl, facebook.com/mattsleeps

  • Zdroj fotografií: facebook.com/mattsleeps

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907