Těžká rána opilců: V Amsterdamu funguje první bar pro lidi s kocovinou

25.10.2016 - Zuzana Rychlá

Nově otevřený amsterdamský bar Hangover je určený pro velmi specifickou klientelu – slouží totiž jako útočiště pro lidi s kocovinou


Reklama

Pravděpodobně si tím prošel každý. Začíná to bujarým veselím u skleničky vína či jiné lihoviny a končí ukrutnými bolestmi hlavy a nevolností. Přestože existují desítky „zaručených“ rad, jak se zbavit kocoviny, jisté je, že nejspolehlivější medicínou je klid a dostatek tekutin. Právě tyto služby nabízí i nově otevřený bar The Hangover v Amsterdamu.

TIP: Postsilvestrovský manuál: Jak léčit kocovinu

Přestože se jedná o bar, rozhodně v něm nenajdete alkohol. Naopak, jeho podávání je zde přísně zakázáno. Hosté zde naopak najdou klid, pohodlná lůžka a vitamínové džusy. Mezi speciality patří nápoje s kokosovým mlékem a kyslíkový stan. K dispozici jsou také televize a bohatá sbírka oblíbených seriálů. The Hangover Bar má otevřeno pouze o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin. Vstup do baru je volný, nicméně návštěvníci musí počítat se vstupní kontrolou – pokud nenadýcháte, kocovinový bar Hangover vám své brány neotevře.

Reklama

  • Zdroj textu:

    dutchcowboys.nl, facebook.com/mattsleeps

  • Zdroj fotografií: facebook.com/mattsleepsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907