Žádné důkazy: Pentagon zveřejnil rozsáhlou zprávu o UFO

Nová zpráva Pentagonu potvrzuje, že neexistují důkazy o návštěvě mimozemské civilizace, havarované lodi mimozemšťanů či mimozemských technologiích.

14.03.2024 - Stanislav MihulkaAmerické ministerstvo obrany nedávno zveřejnilo rozsáhlou zprávu Report on the Historical Record of U.S. Government Involvement with Unidentified Anomalous Phenomena (UAP) o vládních aktivitách v souvislosti s „neidentifikovanými vzdušnými jevy“ (UAP), známými též pod starším akronymem UFO. Jde o již několikátou podobnou zprávu v krátké době a její závěry jsou stejné jako u těch předchozích.

Podle nejnovější zprávy neexistují žádné důkazy o tom, že by Zemi navštívila mimozemská civilizace, že by úřady nalezly havarovanou loď mimozemšťanů, ani o tom, že by snad vláda takové informace skrývala před veřejností. Zpráva pokrývá aktivity amerických vlád od roku 1945 do současnosti a zabývala se veřejně přístupnými i tajnými vládními archívy.

Žádné důkazy 

Zpráva je ve svých závěrech jednoznačná. Uvádí, že neexistují důkazy z vládních vyšetřování ani akademického výzkumu, které by potvrzovaly, že pozorování UAP představuje mimozemskou technologii. Platí, že zprávy o podezřelých objektech či jevech obvykle mají normální vysvětlení. Lidé mívají nějaké představy o UAP, a když vidí něco zvláštního, s čím nemají každodenní zkušenost, snadno sklouznou k vysvětlení s „mimozemšťany.“

Jak je v těchto případech pravidlem, i tato zpráva se jistě setká s kritikou a odsudky od lidí, kteří jsou přesvědčeni, že americké úřady utajují zprávy o kontaktech s mimozemšťany, a skrytě získávají a využívají mimozemské technologie. Autoři zprávy z úřadu Pentagonu pro výzkum anomálií AARO (All-domain Anomaly Resolution Office) s takovými námitkami počítají.

V zprávě se píše, že experti AARO analyzovali dostupné informace a zjistili, že tvrzení v souvislosti s UAP, která se týkají konkrétních lidí, míst a dokumentů spojených s reverzním inženýrstvím mimozemských technologií, o nichž se v poslední době mluvilo i v Kongresu, jsou „nepřesná“. Háček je v tom, že s pozorováními UAP občas souvisejí tajné projekty nebo aktivity cizích zemí. To znamená, že fenomén UAP bude i do budoucna spojený se záhadami a nejasnostmi.


Další články v sekci