Zase o krok blíž: Virgin Hyperloop si vyzkoušeli první pasažéři

10.11.2020 - Martin Reichman


Reklama

Dílčí, nicméně důležitý úspěch si v neděli připsala společnost Virgin Hyperloop – její dopravní systém budoucnosti si v rámci testu vyzkoušeli první cestující. Premiérovou jízdu v nevadské poušti absolvovali technologický ředitel a spoluzakladatel společnosti Virgin Hyperloop Josh Giegel a ředitelka pro zážitky cestujících Sara Luchianová

Na testovací trati v Las Vegas dosáhla přepravní kapsle přezdívané Pegasus rychlosti 160 kilometrů v hodině. Testovací dráha DevLoop měří na délku 500 metrů a podle zástupců společnosti Virgin Hyperloop na ní proběhlo již více než 400 zkušebních jízd. Doposud ale šlo vždy o jízdy bez pasažérů.

TIP: Nové plány: Nejdelší trať pro hyperloop vyroste v Saúdské Arábii

Finální verze přepravní kapsle by měla přepravit až 23 cestujících a dosáhnout rychlosti až 1 223 kilometry v hodině. Rychlostním maximem systému je prozatím 386 kilometrů v hodině, které se podařilo dosáhnout před třemi lety. Vývojáři jsou ovšem přesvědčeni, že jediné omezení představuje v současnosti délka testovací trati. Aktuální technické maximum se má blížit rychlosti okolo 1 000 kilometrů v hodině. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Verge, CNN

  • Zdroj fotografií: Virgin Hyperloop

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Londýnské prostitutky z Lady Juliany položily základy nové australské populace.

Historie

Zřícený dron na Bolsa Chica. Kvůli jeho havárii zřejmě zahynula prakticky celá budoucí generace zdejších rybáků západních.

Věda

Infarktové pochutiny

Pokud jste na dietě, do restaurace Heart Attack Grill v americkém Las Vegas rozhodně nechoďte. Na kalorie se tam totiž nehledí. Naopak – čím víc toho sníte, tím lépe. V imaginárním nemocničním zařízení navíc provokativně oděné servírky coby „sestřičky“ přijímají objednávky neboli „recepty“ od zákazníků – „pacientů“. Nabídka „léčby“ zahrnuje mimo jiné osminásobný hamburger téměř z kila hovězího masa. Heart Attack Grill zkrátka není pro žádné troškaře. A přestože byl název zamýšlen jako vtip, několik srdečních příhod, a dokonce i úmrtí zákazníků už restaurace bohužel zaznamenala…

Revue
Vesmír

Pralesnička drobná (Oophaga pumilio) žije ve Střední Americe od Nikaraguy po Panamu. Je známá díky bohaté škále variet, která čítá 15–30 různých zbarvení.

Příroda

Z deníku výpravy lze vyčíst, že začínala velmi optimisticky a mezi jejími členy nepanovalo žádné pnutí. Později byli někteří členové expedice nalezeni jen ve spodním prádle, jiným chyběly kusy tváře.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907