Zase o krok blíž: Virgin Hyperloop si vyzkoušeli první pasažéři

10.11.2020 - Martin Reichman


Reklama

Dílčí, nicméně důležitý úspěch si v neděli připsala společnost Virgin Hyperloop – její dopravní systém budoucnosti si v rámci testu vyzkoušeli první cestující. Premiérovou jízdu v nevadské poušti absolvovali technologický ředitel a spoluzakladatel společnosti Virgin Hyperloop Josh Giegel a ředitelka pro zážitky cestujících Sara Luchianová

Na testovací trati v Las Vegas dosáhla přepravní kapsle přezdívané Pegasus rychlosti 160 kilometrů v hodině. Testovací dráha DevLoop měří na délku 500 metrů a podle zástupců společnosti Virgin Hyperloop na ní proběhlo již více než 400 zkušebních jízd. Doposud ale šlo vždy o jízdy bez pasažérů.

TIP: Nové plány: Nejdelší trať pro hyperloop vyroste v Saúdské Arábii

Finální verze přepravní kapsle by měla přepravit až 23 cestujících a dosáhnout rychlosti až 1 223 kilometry v hodině. Rychlostním maximem systému je prozatím 386 kilometrů v hodině, které se podařilo dosáhnout před třemi lety. Vývojáři jsou ovšem přesvědčeni, že jediné omezení představuje v současnosti délka testovací trati. Aktuální technické maximum se má blížit rychlosti okolo 1 000 kilometrů v hodině. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Verge, CNN

  • Zdroj fotografií: Virgin Hyperloop

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907