Zase o krok blíž: Virgin Hyperloop si vyzkoušeli první pasažéři

10.11.2020 - Martin ReichmanDílčí, nicméně důležitý úspěch si v neděli připsala společnost Virgin Hyperloop – její dopravní systém budoucnosti si v rámci testu vyzkoušeli první cestující. Premiérovou jízdu v nevadské poušti absolvovali technologický ředitel a spoluzakladatel společnosti Virgin Hyperloop Josh Giegel a ředitelka pro zážitky cestujících Sara Luchianová

Na testovací trati v Las Vegas dosáhla přepravní kapsle přezdívané Pegasus rychlosti 160 kilometrů v hodině. Testovací dráha DevLoop měří na délku 500 metrů a podle zástupců společnosti Virgin Hyperloop na ní proběhlo již více než 400 zkušebních jízd. Doposud ale šlo vždy o jízdy bez pasažérů.

TIP: Nové plány: Nejdelší trať pro hyperloop vyroste v Saúdské Arábii

Finální verze přepravní kapsle by měla přepravit až 23 cestujících a dosáhnout rychlosti až 1 223 kilometry v hodině. Rychlostním maximem systému je prozatím 386 kilometrů v hodině, které se podařilo dosáhnout před třemi lety. Vývojáři jsou ovšem přesvědčeni, že jediné omezení představuje v současnosti délka testovací trati. Aktuální technické maximum se má blížit rychlosti okolo 1 000 kilometrů v hodině. 

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Virgin Hyperloop


Další články v sekci