Nové plány: Nejdelší trať pro hyperloop vyroste v Saúdské Arábii

29.07.2019 - Stanislav Mihulka

Virgin Hyperloop One vybuduje testovací trať o délce 35 kilometrů u města Džidda v Saúdské Arábii


Reklama

Přípravy na provoz futuristické technologie vysokorychlostního transportního systému hyperloop jsou v plném proudu. Podílí se na nich i společnost Virgin Hyperloop One, za kterou stojí Richard Branson. Ten společně se zástupci Saúdské Arábie oznámil, že v západní části země vybudují doposud nejdelší testovací trať hyperloopu.

Až bude hyperloop v plném provozu, měl by vozit pasažéry i náklad ve vakuových tubusech téměř rychlostí zvuku. Virgin Hyperloop One v současnosti provozují v Kalifornii testovací trať o délce 500 metrů. S testovací kabinou tam dosáhli rychlosti 387 kilometrů za hodinu.

TIP: Bransonův Virgin Hyperloop One vybuduje testovací dráhu v Indii

Trať v Saúdské Arábii bude mít délku 35 kilometrů, takže nabídne mnohem více prostoru pro důkladné testování technologie hyperloopu. Dráha by měla vést severně od města Džiddy, v místech, kde vyroste nový městský komplex King Abdullah Economic City. Součástí testovací trati bude i výzkumné a technologické zařízení, které by mělo podpořit rozvoj technologií v této oblasti světa. Virgin Hyperloop One si od této trati slibuje, že upoutá pozornost investorů v zemích Perského zálivu.

V minulosti se uvažovalo i o jiných lokalitách - ve hře byla například slovenská Bratislava, francouzské Toulouse, nizozemský Delft nebo Skandinávie.

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Virgin Hyperloop One

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1997 vyšla studie tvrdící, že očkování způsobuje autismus, a její závěry rezonují na internetu dodnes.

Zajímavosti

Chytré toalety by mohly zvýšit naši připravenost na budoucí epidemie.

Věda
Revue

Velmi těsná dvojice trpaslíků J2322+0509

Vesmír

Napoleon ruské revoluce

Alexandr Fjodorovič Kerenskij

Právník Alexandr Fjodorovič Kerenskij byl před válkou jako poslanec v Dumě dobře známou osobností. Po březnové revoluci působil ve vlivném petrohradském sovětu, dosáhl funkce ministra spravedlnosti a posléze se realizoval jako ministr války a námořnictva. Kerenskij se snažil vrátit ruskou armádu do války, letní ofenzíva roku 1917, jejíž součástí byl i útok u Zborova, však selhala. V Rusku stále sílili bolševici a volání po míru bez anexí a kontribucí.

Kerenskij se po bolševické revoluci pokusil zvrátit situaci, nebyl však úspěšný a následně uprchl do Anglie a Francie. Nevzdal se veřejného života a publikoval, ale do Ruska se nikdy nevrátil. Zemřel ve Spojených státech.

Historie

Výrazné barvy nemají mandrilové jen v obličeji, ale rovněž na zadku, kde pravděpodobně slouží pro snadnější pohyb skupiny v husté vegetaci.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907