Nové plány: Nejdelší trať pro hyperloop vyroste v Saúdské Arábii

29.07.2019 - Stanislav Mihulka

Virgin Hyperloop One vybuduje testovací trať o délce 35 kilometrů u města Džidda v Saúdské Arábii


Reklama

Přípravy na provoz futuristické technologie vysokorychlostního transportního systému hyperloop jsou v plném proudu. Podílí se na nich i společnost Virgin Hyperloop One, za kterou stojí Richard Branson. Ten společně se zástupci Saúdské Arábie oznámil, že v západní části země vybudují doposud nejdelší testovací trať hyperloopu.

Až bude hyperloop v plném provozu, měl by vozit pasažéry i náklad ve vakuových tubusech téměř rychlostí zvuku. Virgin Hyperloop One v současnosti provozují v Kalifornii testovací trať o délce 500 metrů. S testovací kabinou tam dosáhli rychlosti 387 kilometrů za hodinu.

TIP: Bransonův Virgin Hyperloop One vybuduje testovací dráhu v Indii

Trať v Saúdské Arábii bude mít délku 35 kilometrů, takže nabídne mnohem více prostoru pro důkladné testování technologie hyperloopu. Dráha by měla vést severně od města Džiddy, v místech, kde vyroste nový městský komplex King Abdullah Economic City. Součástí testovací trati bude i výzkumné a technologické zařízení, které by mělo podpořit rozvoj technologií v této oblasti světa. Virgin Hyperloop One si od této trati slibuje, že upoutá pozornost investorů v zemích Perského zálivu.

V minulosti se uvažovalo i o jiných lokalitách - ve hře byla například slovenská Bratislava, francouzské Toulouse, nizozemský Delft nebo Skandinávie.

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Virgin Hyperloop One

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907