Nové plány: Nejdelší trať pro hyperloop vyroste v Saúdské Arábii

Virgin Hyperloop One vybuduje testovací trať o délce 35 kilometrů u města Džidda v Saúdské Arábii

29.07.2019 - Stanislav MihulkaPřípravy na provoz futuristické technologie vysokorychlostního transportního systému hyperloop jsou v plném proudu. Podílí se na nich i společnost Virgin Hyperloop One, za kterou stojí Richard Branson. Ten společně se zástupci Saúdské Arábie oznámil, že v západní části země vybudují doposud nejdelší testovací trať hyperloopu.

Až bude hyperloop v plném provozu, měl by vozit pasažéry i náklad ve vakuových tubusech téměř rychlostí zvuku. Virgin Hyperloop One v současnosti provozují v Kalifornii testovací trať o délce 500 metrů. S testovací kabinou tam dosáhli rychlosti 387 kilometrů za hodinu.

TIP: Bransonův Virgin Hyperloop One vybuduje testovací dráhu v Indii

Trať v Saúdské Arábii bude mít délku 35 kilometrů, takže nabídne mnohem více prostoru pro důkladné testování technologie hyperloopu. Dráha by měla vést severně od města Džiddy, v místech, kde vyroste nový městský komplex King Abdullah Economic City. Součástí testovací trati bude i výzkumné a technologické zařízení, které by mělo podpořit rozvoj technologií v této oblasti světa. Virgin Hyperloop One si od této trati slibuje, že upoutá pozornost investorů v zemích Perského zálivu.

V minulosti se uvažovalo i o jiných lokalitách - ve hře byla například slovenská Bratislava, francouzské Toulouse, nizozemský Delft nebo Skandinávie.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Virgin Hyperloop One


Další články v sekci