Američtí odborníci vyvíjejí „prakticky neprolomitelný“ internet

28.07.2020 - Stanislav Mihulka

V USA by do deseti let chtěli mít hotový prototyp zařízení pro bezpečný kvantový internet


Reklama

Bezpečná komunikace je v dnešní době jednou z hlavních priorit uživatelů internet. Obzvláště se to týká vládních institucí a soukromých společností, které se podílejí na utajovaných či vysoce ceněných projektech. Zajistit bezpečnou komunikaci ale není úplně snadné. Američtí vědci sázejí na kvantový internet, který by měl být z pohledu dnešních technologií prakticky nehacknutelný.

Představitelé amerického ministerstva energetiky (DOE) před pár dny ohlásili strategii vývoje amerického národního kvantového internetu, který využije principy kvantové mechaniky k zajištění bezpečnějšího přenosu dat sítěmi. Prototyp zařízení pro takový internet chtějí mít hotový během deseti let.

TIP: Zapomeňte na hackery a kybernetické války: Internet nejvíce ohrožují záplavy

V rámci tohoto úsilí letos v únoru odborníci amerických institucí Argonne National Laboratory a University of Chicago vytvořili na předměstí Chicaga 83 kilometrů dlouhou „kvantovou smyčku“. Jde o jednu z nejdelších kvantových sítí ve Spojených státech. Podle vyjádření amerického ministerstva energetiky by prvními uživateli bezpečného kvantového internetu měly být banky, zdravotní instituce, instituce související s národní bezpečností a zařízení pro komunikaci leteckého provozu.

 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907