Chcete zhubnout? Vydatné snídaně jsou podle australských vědců mýtus

Podle australských vědců již nejspíš neplatí tvrzení, že pořádná snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Pro ty, kteří chtějí zhubnout, mohou mít vydatné snídaně spíše opačný efekt

01.02.2019 - Stanislav Mihulka



Mnozí z nás vyrostli na tom, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Říká se, že pořádná snídaně „nakopne“ metabolismus člověka a omezí přejídání během dne. Taková snídaně by tedy měla hrát klíčovou roli v udržení zdravé tělesné hmotnosti. Platí to ale ve skutečnosti?

Australští vědci nedávno zjišťovali, co vlastně odborníci vědí o významu snídaně pro zdravou životosprávu. A jejich výsledky nejspíš zklamou příznivce vydatných snídaní. Podle nich totiž neexistují žádné exaktní důkazy pro to, že by neošizené snídaně podporovaly zdravou tělesnou váhu a upravovaly tělesný metabolismus.

TIP: Jak se školák nasnídá, takové jsou jeho úspěchy ve škole

Badatelé připouštějí, že pravidelné a zdravé snídaně mohou být v některých ohledech prospěšné. Například se potvrzuje, že snídaně školáků mají pozitivní vliv na jejich pozornost a výsledky ve škole. Pokud ale někdo doporučuje vydatné snídaně jako cestu k hubnutí, nejspíš se mýlí. Takové snídaně mohou mít podle australských badatelů spíše opačný efekt. Ve snaze zhubnout je podle podle australských badatelů rozhodující individuální metabolismus a nikoliv to, zda si dopřáváme velkou snídani.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    CC0 Creative Commons


Další články v sekci