Floating Seahorse: Pohádkové plovoucí domky nabízejí luxusní bydlení na moři

05.05.2016 - Stanislav Mihulka

Pro milovníky moře a mořských vln vzniká v Perském zálivu kolonie originálních plovoucích obydlí


Reklama

Když se před časem objevily návrhy plovoucích domků Floating Seahorse, asi ne každý věřil, že doopravdy bude možné bydlet na mořské hladině. První plovoucí obydlí již ale stojí v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů - Dubaji.

Plovoucí domky navrhla a postavila společnost Kleindienst Group, která se podílí na výstavbě umělého Souostroví Svět (The World) - soustavy malých ostrovů u pobřeží Dubaje. Domky Floating Seahorse se stanou součástí tohoto projektu.

TIP: Architekti navrhují celá plovoucí města

Po nedávném spuštění prvního domku Floating Seahorse na vody Perského zálivu Kleindienst Group představila ještě větší a luxusnější verzi Floating Seahorse Signature Edition. Stavba s celkovou plochou 372 metrů čtverečních pojme až osm dospělých a osmi dětí.

Floating Seahorse má tři patra - patro na mořské hladině zahrnuje obývací pokoj a ložnici, v horním patře je další ložnice se společenskými prostory a v ponořeném patře jsou ještě dvě ložnice, koupelna a herna. Z ponořených ložnic lze pozorovat mořský život a korálovou zahradu.

Plovoucích domků Floating Seahorse Signature Edition by mělo být postaveno celkem 40 a první z nich by měly být hotové letos v říjnu. Zájemci o netradiční bydlení za ně zaplatí 3,3 milionu dolarů (tedy něco přes 77 milionů Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Kleindienst

  • Zdroj fotografií: Kleindienst Group

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vizualizace polární záře tančící v atmosféře rudé planety. (foto: Shutterstock)

Vesmír

Noráky se nazývali čeští muži, kteří museli za druhé světové války odejít do totálního nasazení do Norska. Bylo jich 1300. Většinu z nich Němci poslali až za polární kruh, kde stavěli opevnění, silnice a železnice. (foto: soukromý archiv příbuzných Jana Novotného)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907