Floating Seahorse: Pohádkové plovoucí domky nabízejí luxusní bydlení na moři

05.05.2016 - Stanislav Mihulka

Pro milovníky moře a mořských vln vzniká v Perském zálivu kolonie originálních plovoucích obydlí


Reklama

Když se před časem objevily návrhy plovoucích domků Floating Seahorse, asi ne každý věřil, že doopravdy bude možné bydlet na mořské hladině. První plovoucí obydlí již ale stojí v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů - Dubaji.

Plovoucí domky navrhla a postavila společnost Kleindienst Group, která se podílí na výstavbě umělého Souostroví Svět (The World) - soustavy malých ostrovů u pobřeží Dubaje. Domky Floating Seahorse se stanou součástí tohoto projektu.

TIP: Architekti navrhují celá plovoucí města

Po nedávném spuštění prvního domku Floating Seahorse na vody Perského zálivu Kleindienst Group představila ještě větší a luxusnější verzi Floating Seahorse Signature Edition. Stavba s celkovou plochou 372 metrů čtverečních pojme až osm dospělých a osmi dětí.

Floating Seahorse má tři patra - patro na mořské hladině zahrnuje obývací pokoj a ložnici, v horním patře je další ložnice se společenskými prostory a v ponořeném patře jsou ještě dvě ložnice, koupelna a herna. Z ponořených ložnic lze pozorovat mořský život a korálovou zahradu.

Plovoucích domků Floating Seahorse Signature Edition by mělo být postaveno celkem 40 a první z nich by měly být hotové letos v říjnu. Zájemci o netradiční bydlení za ně zaplatí 3,3 milionu dolarů (tedy něco přes 77 milionů Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Kleindienst

  • Zdroj fotografií: Kleindienst Group

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Horké chvíle na orbitě v podání filmu Gravitace. Bez ochrany skafandru by kosmonauti ztratili vědomí za patnáct sekund.

Vesmír

Průměrná nosnice dává ročně 320 vajec, ale stavbou těla není podobné zátěži uzpůsobená.

Zajímavosti

Viktoriánské ženy musely dodržovat přísná módní pravidla. Pas si stahovaly korzetem a krinolíny naopak roztahovaly obručemi.

Historie

Fritz Julius Lemp (vlevo) v družném hovoru s kontradmirálem Karlem Dönitzem .

Válka

Bakteriofág (odvozený ze slov bakterie a fagein – řecky „jíst“), zkráceně fág, je obecný název pro virus infikující bakterie.

Věda

Historický střed města Trogir byl roku 1997 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO díky své mimořádné architektonické kontinuitě výstavby města.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907