Magnetická a ohebná umělá kůže umožní vývoj nové nositelné elektroniky

03.09.2019 - Stanislav Mihulka

Pacienti, lékaři i tvůrci nositelné elektroniky ocení novou umělou kůži, která je trvale magnetická

<p>Nová magnetická kůže na dlani</p>

Nová magnetická kůže na dlani


Reklama

V dnešní biomedicíně i mezi výrobci nositelné elektroniky je velká poptávka po umělé kůži, která by se dobře snášela s lidským tělem a přitom by mohla vykonávat celou řadu zajímavých funkcí. Právě takovou umělou kůži nedávno vytvořili odborníci Technické a přírodovědecké univerzity krále Abdalláha v Saúdské Arábii.

Jejich nová umělá kůže je velmi ohebná a téměř neznatelně přiléhá na lidskou kůži. Zároveň je trvale magnetická. Nabízí celou řadu zajímavých aplikací. Mohla by se například stát klíčovou součástí pokročilých pomůcek pro pacienty s dlouhodobým nebo trvalým tělesným postižením.

TIP: Vědci vytvořili první živé 3D tetování: Použili geneticky upravené bakterie

Lékaři a odborníci by také s pomocí takové umělé kůže mohli monitorovat pacienty během léčby. Magnetická kůže by se rovněž mohla stát součástí rozmanitých zařízení nositelné elektroniky. Výroba tohoto materiálu je přitom velmi snadná. Postačí smíchat elastický polymerový materiál s magnetickým práškem a směs poté nechat vyschnout při pokojové teplotě.

 

  • Zdroj textu:

    TechXplore

  • Zdroj fotografií: Almansouri et al.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nikdy nekombinujte víc analgetik dohromady a nepolykejte další tabletu dřív než v povoleném odstupu.

Zajímavosti

Kněžna Jekatěrina Dašková byla blízkou přítelkyní carevny Kateřiny II. Veliké. Měla významnou roli při palácovém převratu v roce 1762, díky němuž Kateřina II. nastoupila na trůn.

Historie

Německý ovčák je známý svojí věrností, inteligencí a vyrovnaností. Intenzivní šlechtění ale vedlo k jeho značnému zatížení genetickými chorobami.

Věda
Vesmír

Jeden ze Západofríských ostrovů Ameland. Za odlivu je možné k němu dojít suchou nohou z pět kilometrů vzdáleného pobřeží Waddenzee.

Cestování

Německý člun S 204 se v květnu 1945 vzdává v britském přístavu Felixstowe.

 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907