Noví rekruti Amerických vesmírných sil se připravují k přísaze

03.09.2020 - Martin Reichman


Reklama

Na konci roku 2019 vznikla v USA nová samostatná složka ozbrojených sil – Vesmírné síly Spojených států amerických (anglicky United States Space Force; USSF). Jejím posláním má být služba za účelem ochrany amerických a spojeneckých zájmů ve vesmíru.

Personální základ nově ustanovených Vesmírných sil mají tvořit především vojáci amerického letectva. Nových 2400 členů Vesmírných sil, kteří byli vybráni z více než osmi tisíc uchazečů, nyní čeká nejméně dvouletá služba. Vzhledem ke koronavirové pandemii se slavnostní přísaha a uvedení do služby uskuteční 15. září virtuální formou.

TIP: Vesmírné síly USA vylepšily ofenzivní systém rušení satelitní komunikace

Vojáci budou poté rozmístěni na 175 amerických leteckých základnách – v Buckley, Petersonu a Schrieveru v Coloradu, na Vandenbergově letecké základně v Kalifornii, kde má sídlit i velitelství Vesmírných sil a na vojenských základnách v zámoří – v Německu, Japonsku, Grónsku nebo ve Velké Británii.

Reklama

  • Zdroj textu:

    SpaceNewsUSSF

  • Zdroj fotografií: U.S. Air Force AcademyDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907