Vesmírné síly USA vylepšily ofenzivní systém rušení satelitní komunikace

05.02.2020 - Stanislav Mihulka

<p>Vojenská rušička satelitní komunikace Counter Communications System (CCS) je zatím jedinou útočnou zbraní USSF.</p>

Vojenská rušička satelitní komunikace Counter Communications System (CCS) je zatím jedinou útočnou zbraní USSF.


Reklama

Vesmírné síly Spojených států amerických (USSF, podle anglického United States Space Force) vznikly teprve nedávno, 20. prosince 2019. Oddělily se od Letectva Spojených států, v němž od roku 1982 existovalo velitelství pro vesmírný boj. V tuto chvíli mají cca 16 tisíc vojáků a jedinou ofenzivní zbraň.

Touto zbraní je pozemní systém Counter Communications System (CCS), jehož účelem je dočasně a nedestruktivně blokovat satelitní komunikaci protivníka. Vesmírné síly zdědily tento systém rušení satelitní komunikace od amerického letectva, které jej spustilo v roce 2004. Tehdy rozmístili celkem tři jednotky tohoto systému, jako odpověď na systémy elektronického boje, které rozmístily jiné země, a které by mohly vyřadit americkou satelitní komunikaci.

Vylepšení systému CCS

Systém CCS v současnosti obsluhují vojáci perutě 4th Space Control Squadron, která je součástí křídla 21st Space Wing jednotek USSF a sídlí na letecké základně Peterson Air Force Base v Coloradu. Armáda již několik let připravovala upgrade tohoto systému, k jehož spuštění by mělo dojít v dohledné době, podle všeho během letošního roku.

TIP: Americké letectvo vypustilo jubilejní 10. satelit vojenské sítě WGS

Na vylepšení systému CCS, které nese označení CCS Block 10.2, dostala v roce 2014 kontrakt společnost L3Harris. Podle vyjádření představitelů armády bylo toto vylepšení nezbytné, aby se americké prostředky elektronického boje adaptovaly na evoluci technologií satelitní komunikace v zemích, které by se mohly stát protivníky Spojených států.

  • Zdroj textu:

    Space News

  • Zdroj fotografií: US Army

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kvůli nádoru nemohou tasmánští čerti žrát, a brzy tak hynou hlady. Vědci ale nedávno zjistili, že u některých ďáblů již tělo na rakovinu reaguje tvorbou protilátek.

Zajímavosti
Věda

Podle dat sondy InSight se Mars se třese více než Měsíc a o něco méně než Země.

Vesmír

Takarkori, jihozápadní Libye

Věda

Řada vojáků odmítla bojovat za císaře pána a místo nejisté budoucnosti na frontě raději dezertovala.

Historie

Hnízda hýlů mexických (Haemorhous mexicanus) přivedla zoology k závěru, že nikotin je v dlouhodobém horizontu škodlivý i ptákům

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907