SETI@home: Hledání mimozemské inteligence

SETI@home -<p>Projekt SETI@home má k dispozici největší radioteleskop na světě, který se nachází v portorickém Arecibu.</p>
SETI@home -

Projekt SETI@home má k dispozici největší radioteleskop na světě, který se nachází v portorickém Arecibu.

17 . 5 . 1999

Reklama

SETI@home je projekt zabývající se distribuovanými výpočty, který využívá počítačů propojených v internetu. Projekt provozuje Space Sciences Laboratory na Kalifornské univerzitě v Berkeley ve Spojených státech amerických. SETI je zkratka pro Search for Extra-Terrestrial Intelligence (Hledání mimozemské inteligence).

Projekt má dva hlavní cíle - prvním z nich je testování a vylepšování funkčnosti distribuovaných výpočtů jako takových, druhým cílem projektu je hledání mimozemských civilizací.

TIP: Měli bychom aktivně hledat mimozemské civilizace, nebo se jich bát?

Projekt SETI@home má k dispozici největší radioteleskop na světě, který se nachází v portorickém Arecibu. Jeho prostřednictvím dochází k záznamu vesmírného šumu v jeho rádiové podobě. Následně je tento záznam zbaven běžných rušení a ve výsledném signálu se hledá jakákoliv anomálie, kterou by mohlo mít na svědomí vysílání mimozemských civilizací.

Projekt měl za dobu své existence několik desítek kandidátů na takovýto signál, ale skutečný důkaz nebyl zatím nalezen.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: SETI, Jean Marc

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907