Výrobce nafukovacích modulů Bigelow Aerospace připravuje vesmírnou stanici

23.02.2018 - Stanislav Mihulka

Když na oběžnou dráhu, tak nejlépe v nafukovací vesmírné základně

<p>Dva nafukovací moduly Bigelow Aerospace B330 na oběžné dráze Země</p>

Dva nafukovací moduly Bigelow Aerospace B330 na oběžné dráze Země


Reklama

Společnost Bigelow Aerospace se sídlem v Nevadě, která zaujala nafukovacími vesmírnými moduly, se pilně připravuje na vypuštění nafukovací vesmírné stanice. Nedávno založili nový podnik Bigelow Space Operations (BSO), který bude provozovat nafukovací moduly a základny na oběžné dráze Země i v hlubokém vesmíru.

Časem by pro Bigelow Space Operations mělo pracovat 400 až 500 zaměstnanců. BSO v tuto chvíli investuje miliony dolarů do průzkumu trhu a na zkoumání možností uplatnění pozoruhodných nafukovacích modulů.

Bude příští stanice nafukovací?

Nafukovací vesmírné stanice se do vesmíru dostanou v podobě úsporně složených modulů. Když se takový modul nafoukne, tak v porovnání s tradičními hliníkovými moduly astronautům nabízí mnohem více obytného prostoru na jednotku hmotnosti při startu do vesmíru, a také lepší stínění kosmického záření.

TIP: Bigelow Aerospace hodlá postavit nafukovací stanici na orbitě Měsíce

Bigelow Aerospace momentálně testuje modul BEAM s objemem 16 krychlových metrů na Mezinárodní vesmírné stanici. Jejich nafukovací stanice budou tvořit ještě mnohem větší moduly, jako je modul B330 o objemu 330 krychlových metrů

Reklama

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: Bigelow Aerospace

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907