Přitažlivé boubelky, bydlení v noře a konec světa: 10 odlehčených zpráv roku

24.12.2018 - redakce 100+1

Věděli jste, že baculky a boubelky nejvíce přitahují vystresované muže? Podle vědců zato mohou nevědomé vzkazy uložené v mužské DNA. Seznamte se s desítkou nejzajímavějších více či méně uvěřitelných příběhů a objevů letošního roku…


Reklama

Kyprá DNA: Proč vystresovaní muži dávají přednost boubelkám?

Když britští vědci zkoumali sexuální preference u 81 mužů ve věku 18 až 42 let, zjistili, že stresovaní účastníci dávají přednost baculkám. Závěry studie ukázaly, že za vším jsou nevědomé vzkazy uložené v mužské DNA.


Aby ušetřila, jedla jen instantní nudle. Skončila s účtem z nemocnice

Mladá Číňanka se rozhodla ušetřit peníze a tři týdny se živila výhradně instantními nudlemi. Cílem bylo našetřit tisíc jüanů na nákupní šílenství podobné Black Friday, které známe i z tuzemských obchodů. Namísto úspory peněz ale mladá vysokoškolačka skončila těsně před samotným svátkem v péči lékařů.


Američan strávil šest let stavbou hobití nory: Výsledek rozhodně stojí za to!

Podobně jako miliony milovníků Tolkienových příběhů i Jima Costigana okouzlila svébytná hobití architektura. Jim podle svých slov považuje domov Bilba Pytlíka za nejkrásnější dům, jaký kdy viděl. Když proto plánoval stavbu chaty, o její podobě měl jasnou představu.


Pod rouškou Krista: Restaurátoři objevili v soše 240 let starý vzkaz

Pozadí sochy Ježíše Krista ukrývalo schránku se zprávou starou 240 let. Tehdejší kaplan v ní popsal radosti i strasti své doby. Pochvaloval si například sklizeň vína, jež se toho roku údajně velmi vydařila.


Kdo si hraje, nezlobí: Jako hoří megakoule z 42 000 slepených zápalek?

Každý to známe – občas nás napadne šílený projekt: Co by se stalo, kdybych to a ono? V drtivé většině případů zůstane jen u nápadu, málokdo je ochoten věnovat hodiny, dny a měsíce bláznivým a neužitečným projektům. Naštěstí existují lidé, kteří své šílené nápady dotáhnou do konce…


Chcete bydlet na prosluněné Sardinii? Radnice zde nabízí domy za 1 euro

S neúprosným vylidňováním vesnic se potýká většina zemí Evropy. Někde situaci řeší finančními pobídkami, jinde nabízí domy téměř zadarmo. K podobnému kroku se nyní odhodlala i radnice italského městečka Ollolai, ležícího uprostřed prosluněné Sardinie.


Žebrota má zlaté dno: V Dubaji lze žebrotou vydělat až 1,5 milionu měsíčně

Spojené arabské emiráty patří mezi vůbec nejbohatší země světa. Zbohatnout se zde dá i žebrotou. Nejšikovnější profesionální žebráci si zde měsíčně dokáží vydělat až 1,5 milionu korun.


Nic raději neplánujte, v pondělí nastane konec světa: Už zase!

21. prosince 2012 to sice nevyšlo, nevyšlo to ani loni na podzim, ale tentokrát se jistě dočkáme. 23. dubna měl nastat definitivní konec světa. Tvrdí to alespoň konspirační teoretik a křesťanský numerolog David Meade. Svá tvrzení opírá o Bibli.


Tenhle futuristický šperk brázdil před šedesáti lety americký středozápad

Pojmenovali ho Mercury, což v angličtině znamená rtuť. Vlak ve futuristickém designu vozil cestující na tratích společnosti New York Central Railroad mezi městy amerického středozápadu.


Svačina za miliony: Ruský voják nechtíc podpálil a zničil obrněný transportér

Ruský voják se rozhodl ohřát si nad ohněm konzervu s jídlem. Nechtěně však zapálil a zničil obrněné vozidlo. Ruské armádě tak z nedbalosti vznikla škoda v přepočtu 10,4 milionu korun.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907