Přitažlivé boubelky, bydlení v noře a konec světa: 10 odlehčených zpráv roku

24.12.2018 - redakce 100+1

Věděli jste, že baculky a boubelky nejvíce přitahují vystresované muže? Podle vědců zato mohou nevědomé vzkazy uložené v mužské DNA. Seznamte se s desítkou nejzajímavějších více či méně uvěřitelných příběhů a objevů letošního roku…


Reklama

Kyprá DNA: Proč vystresovaní muži dávají přednost boubelkám?

Když britští vědci zkoumali sexuální preference u 81 mužů ve věku 18 až 42 let, zjistili, že stresovaní účastníci dávají přednost baculkám. Závěry studie ukázaly, že za vším jsou nevědomé vzkazy uložené v mužské DNA.


Aby ušetřila, jedla jen instantní nudle. Skončila s účtem z nemocnice

Mladá Číňanka se rozhodla ušetřit peníze a tři týdny se živila výhradně instantními nudlemi. Cílem bylo našetřit tisíc jüanů na nákupní šílenství podobné Black Friday, které známe i z tuzemských obchodů. Namísto úspory peněz ale mladá vysokoškolačka skončila těsně před samotným svátkem v péči lékařů.


Američan strávil šest let stavbou hobití nory: Výsledek rozhodně stojí za to!

Podobně jako miliony milovníků Tolkienových příběhů i Jima Costigana okouzlila svébytná hobití architektura. Jim podle svých slov považuje domov Bilba Pytlíka za nejkrásnější dům, jaký kdy viděl. Když proto plánoval stavbu chaty, o její podobě měl jasnou představu.


Pod rouškou Krista: Restaurátoři objevili v soše 240 let starý vzkaz

Pozadí sochy Ježíše Krista ukrývalo schránku se zprávou starou 240 let. Tehdejší kaplan v ní popsal radosti i strasti své doby. Pochvaloval si například sklizeň vína, jež se toho roku údajně velmi vydařila.


Kdo si hraje, nezlobí: Jako hoří megakoule z 42 000 slepených zápalek?

Každý to známe – občas nás napadne šílený projekt: Co by se stalo, kdybych to a ono? V drtivé většině případů zůstane jen u nápadu, málokdo je ochoten věnovat hodiny, dny a měsíce bláznivým a neužitečným projektům. Naštěstí existují lidé, kteří své šílené nápady dotáhnou do konce…


Chcete bydlet na prosluněné Sardinii? Radnice zde nabízí domy za 1 euro

S neúprosným vylidňováním vesnic se potýká většina zemí Evropy. Někde situaci řeší finančními pobídkami, jinde nabízí domy téměř zadarmo. K podobnému kroku se nyní odhodlala i radnice italského městečka Ollolai, ležícího uprostřed prosluněné Sardinie.


Žebrota má zlaté dno: V Dubaji lze žebrotou vydělat až 1,5 milionu měsíčně

Spojené arabské emiráty patří mezi vůbec nejbohatší země světa. Zbohatnout se zde dá i žebrotou. Nejšikovnější profesionální žebráci si zde měsíčně dokáží vydělat až 1,5 milionu korun.


Nic raději neplánujte, v pondělí nastane konec světa: Už zase!

21. prosince 2012 to sice nevyšlo, nevyšlo to ani loni na podzim, ale tentokrát se jistě dočkáme. 23. dubna měl nastat definitivní konec světa. Tvrdí to alespoň konspirační teoretik a křesťanský numerolog David Meade. Svá tvrzení opírá o Bibli.


Tenhle futuristický šperk brázdil před šedesáti lety americký středozápad

Pojmenovali ho Mercury, což v angličtině znamená rtuť. Vlak ve futuristickém designu vozil cestující na tratích společnosti New York Central Railroad mezi městy amerického středozápadu.


Svačina za miliony: Ruský voják nechtíc podpálil a zničil obrněný transportér

Ruský voják se rozhodl ohřát si nad ohněm konzervu s jídlem. Nechtěně však zapálil a zničil obrněné vozidlo. Ruské armádě tak z nedbalosti vznikla škoda v přepočtu 10,4 milionu korun.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Rakev z doby bronzové se skrývala v hliněné mohyle až do roku 1921, kdy ji archeologové vykopali. Nahoře vizualizace, jak mohla dívka vypadat chvíli před tím, než se s ní její blízcí naposledy rozloučili.

Zajímavosti
Věda

Balkánská „Niagara“ – vodopády Kravica.

Příroda

Chvost komety se objevuje až v blízkosti Slunce.

Vesmír

Iulia Agrippina mladší a Livia Drusilla (vpravo). Dvě travičky z časů starověkého Říma.

Zajímavosti

Spisovatel pečlivě budoval svou image dobrodruha. Vpravo Karel May (1842–1912) jako Old Shatterhand, vlevo na snímku z roku 1905.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907