Koalové na Klokaním ostrově nikdy neviděli člověka a záchrana ze spáleného lesa je pro ně velmi stresující.

Zajímavosti

Jak zachránit koaly: Drsná realita požáry zdevastované Austrálie

Ačkoliv australské požáry zničily tisíce domů a zabily desítky lidí, zdaleka nejvíc zasáhly zvířata, jichž uhořelo přes miliardu. A ta, která přežila, teď nemají ve spálené krajině co jíst a umírají hlady

Nesmíte minout

Reklama

Revue

Americké konopí na předpis má více THC, než je nutné, a nejspíš i více, než je zdrávo.

Věda
Vesmír

Život dobrovolců s sebou nesl nebezpečí komolení češtiny

Historie

Čarokrásní otakárci

V naší přírodě se můžete setkat se dvěma opravdovými klenoty: otakárkem fenyklovým a otakárkem ovocným. Je potěšitelné, že zatímco v nedávno minulých časech byl jejich výskyt velmi vzácný, v posledních letech se s nimi můžete setkat častěji. Přestože se v literatuře dočtete, že otakárek ovocný je v našich krajích vzácnější než fenyklový, moje osobní zkušenost to nepotvrzuje: ovocného vídám mnohonásobně častěji.

Otakárek fenyklový (Papilio machaon) připomíná krasavce z tropů. Od ovocného se liší kresbou na křídlech, sytější základní barvou (béžovou až žlutou), červenými oky a kratšími ostruhami. I tento motýl je skvělým letcem, oddávajícím se hilltoppingu. Je dvougenerační, v nejteplejších oblastech jižní Moravy až třígenerační. Dospělci létají od konce dubna do září. Housenky se živí na miříkovitých rostlinách – např. na mrkvi, kopru, kmínu, fenyklu, bedrníku atd.

Příroda

Reklama

100+1 Doporučuje

Šahíd se svou ženou. Mluvit o rodinné historii pro něj bylo velmi obtížné.

Zajímavosti

Reklama

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Kalendárium

Reklama

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

Atlas světa

Zobrazit

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

V minulosti byly zaznamenány i případy, kdy matka dokázala zachránit svému dítěti život právě díky onomu nedefinovatelnému pocitu, který jí našeptával, že se dítě ocitlo v ohrožení. 

Zajímavosti

Úrovně oxidu dusičitého v atmosféře - vlevo snímky z března 2019, vlevo snímky z letošního roku.

Věda

Arabské lékařství patřilo ve středověku k nejpokročilejším.

Historie

Kosmické události

Otázky a odpovědi

Z prázdného žaludku alkohol proniká přímo do krevního řečiště, a jak jeho koncentrace v krvi stoupá, naše schopnost kontroly naopak klesá.

Zajímavosti

Velká chladná skvrna představuje zřejmě první povětrnostní systém či jev způsobený polární září, který se kdy podařilo sledovat

Vesmír

Jelikož oběžná dráha Venuše leží mezi Zemí a Sluncem, můžeme při pohledu z naší planety sledovat její fáze, stejně jako u Měsíce.

Vesmír

Ledové gejzíry najdeme například na Enceladu

Vesmír

Cestujeme se 100+1

Gotický hrad Corvinesti pocházející ze 14. století postavený na starém římském opevnění je jednou z nejpůsobivějších pevností ve východní Evropě.

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907